anadolu efes

1 /
dün akşam real madrid'i yenerek dörtlü finale kalan takımımız. simonun son saniye de attığı üçlük olmasa işimiz yaştı. bu sefer inşallah şampiyonluk gelir ve bize bu mutluluğu yaşatır. Bu ispanyollar bize her zaman bu heyecanı yaşatıyor.
bu sene kupayı kazanmasını beklediğim takımdır. her ne kadar rahatlıkla kazacağı maçları bile bir şekilde zora sokmasını başarsalar da bunu yapabilecek kapasiteleri mevcut. haydi efes dök bizi sokaklara. pardon yaa covit olayını unuttuk...
thy avrolig çeyrek finalinde, real madrid'i rezil ederek, 2-0 öne geçmiş; akabinde misliyle rezil olarak 14 ve 16 sayı farkla önde götürdüğü iki maçı kaybetmiştir. seri 2-2 ve sezon başındaki rezil oyundan, aklımda oluşan acaba, artık normalleşti. efes'in bu seride elenmesi artık beni şaşırtmaz. hatta 2-0'dan tur veren ilk takım olarak tarihe bile geçebilir. kaldı ki, turu 3-2 geçse bile artık, o son 15 maçında yarattığı korkutucu imaj yok oldu. "efes gelmesin de, kim gelsin" diyen rakipler, artık efes'ten korkmuyor. bir adamı dövmenin ilk şartı, kavganın başında o adamda, "bu adam beni döver" imajı yaratmanızdan geçer. efes artık bunu kaybetti.

real karşısında turu geçebilecekse bile, 25-30 sayı bandında bir fark atmalı ki, yeniden rakipleri üzerinde az da olsa bir tedirginlik yaratsın.

bunun dışında, ergin ataman larkin'i kızdırmayayım diye, adam berbatken bile son dakikaları onunla oynuyor. real serisinin kaybedilen son iki maçında, maçı sürükleyen isimler olan beaubois ve simon, larkin sevdasından ötürü kenarda unutuldu ve maçlar gitti. 3. maçın kahramanı micic, sırtında taşıdığı takımın, larkin'in aptallığı yüzünden maçı kaybetmesinin psikolojisini 4. maçta gösterdi. oynamak bile istemedi.

bakalım seri ne olacak. efes nasıl bir ilke imza atacak?
Bu sezon muazzam bir toparlanma yaşadılar. Açıkçası koyu bir Anadolu efes taraftarı olarak bu kadarını ben bile beklemiyordum. Birkaç eksiğin tamamlanmasından sonra daha iyi bir performans sergilemelerini bekliyorum. Hadi hayırlısı bakalım...
2020-21 sezonunda, ing basketbol süper ligini, 26. haftada aliağa petkim spor'u 87-80 yenerek lider olarak tamamlamayı garantilemiştir. kalan dört haftada, afyondan aldığı o tek mağlubiyetin yanına başkası gelecek mi göreceğiz.

hakkında, sezonun başındaki ve ortasındaki karamsarlığım dağıldı. ancak, o başlangıç o kadar kötüydü ki, hala her maçında bir acaba oluşuyor aklımda.
zamanın birinde çok sevdiğim bir oyuncu bu takımda boy gösteriyordu ve sırf onu izlemek için, abi dehşet oynardı, oturup bayağı böyle çekirdekle, çerezle keyif yapardım. *

#6961466 BU DÖRTLÜK ONLAR İÇİNDİR.