anadolu efes

1 /
az çok basketbolu seven herkesin ilk göz ağrısı. kulüp takımlarının esamesi okunmazken koraç kupası alarak bir türk takımına ilk avrupa kupasını kazandırmıştır.
elimizde topla potaya koşarken, naumoskiiii diye az gaza getirmedik kendimizi.
2021-2022 euroleague şampiyonu. playoff a kalır mı sıkıntıları yaşadığımız ligden bugünlere geldiğimiz takımım. 19 mayıs ta yunanlıları yendik bugün ispanyolları.... güzel bir ekip iyi bir ambiyans oluştu 4 yılda... bu sene muhtemelen takım dağılacak ... ama arkalarında çok güzel anılar bıraktılar teşekkürler çocuklar......
Euroleague tarihinde, iki kez üst üste şampiyon olan ilk takım oldu. Pandemiden ötürü iptal edilen sezon da alacaklardı aslında.

Kupa şu an bryan dunston'ın ellerinde...

Düzeltme: ikinci takım. Oly de bu başarıya ulaşmış.
öncelikle tebrikler. aynı oyun ile rakiplere korku salarız final four da. ama tekli maçlar da herşey olabilir. oyuncuların gününde olması efes için büyük etken.
son derece istikrarsız, hatta kötü geçen 2021-22 thy avrolig sezonunda, ukrayna rusya savaşı sebebiyle, turnuvadan diskalifiye edilen rus takımlarının da sayesinde, top 8'e kapak atmayı başarmıştı. top 8 ya da play off eşleşmelerinde eşleştiği armani milano'yu 3-1 ile eleyerek, bir kez daha final four'a kalma başarısını gösterdi. 2 sezondur, karşısında çıktığı bütün maçları kaybettiği milano'yu gerçekten sürklase etti. böylece play off eşleşmelerinde real madrid'den kaçmak için, normal sezonun son maçında kızılyıldız'a kasten kaybetme planları da işlemiş oldu. öyle güçlü bir oyun koydu ki ortaya play offlarda, şu oyununun yarısını normal sezonda oynamış olsalardı zaten ligi ilk 2 içinde bitirirlerdi.

tebrik ediyoruz.