anatolian rock revival project

1 /
zamanında trt sağ olsun türkülerimizi derlemiş, toparlamış, arşivlemiş ya işte bu adamlar da benzer kafayla rock parçalarını toparlıyorlar.

zaten kendi yaptıkları açıklamada da "Bu sanat projesinin amacı Türkiye'nin Rock tarihinden (1964-1980) pek bilinmeyen eserleri gün ışığına çıkarmak; herkesin duymasını, öğrenmesini sağlamaktır." diyorlar. aşırı saygı ve hayranlık duyuyorum. hani, öyle böyle değil!

https://www.youtube.com/user/AnatolianRockRevival/featured
Tam manasıyla altın madeni. Neler var neler.. Bir zamanlar müzik konusunda ne seviyedeydik git şu darbe nice güler şeyleri silip süpürdün.

Gemide uzunyol vardiya mühendisi olarak çalışan okuldan arkadaşım doğu afrika açıklarındayken şu parçayı bana yolladı dün gece. Oturup ağladım o derece.

">git

ailece yazlığa seyahatlerimizde dinlediğimiz, babamın müdavimi olduğu ,trt de çıkan hafif pop müziği tadını da hissettiğim şarkıgit resimler ayrı bir emek ve sanat. çocuğum olsun bunları flaşa atıp açıcam arabada. nasıl güzel anılar bırakıyor.
kendi kendime sarkı söylüyordum yattığım yerde. oflayıp puflamaları duymazlıktan geliyordum yan taraftakilerin. fakat bir noktada "kes artık" dedi birisi. "şarkılarımızı söyledik ve geldik işte"

"fakat benimki yarım kalmıştı" dedim. söylemeye devam ettim.

"zavalli" diye söylendi eski, yaşlı bir ses. "şarkıların bir anlamı yok burada" ses gitgide uzaklaşıyordu.

ben şarkı söylemeye devam ettim yine de. daha bir kaç gün önce bağıra çağıra ölüyordum oysa. her aklıma geldiginde...
çok güzel bir proje anadolu rock'tan seçtikleri parçaları youtube kanallarında paylaşıgit parça ile ilgili çeşitli sanatçılara çizdirilmiş resimler ile paylaşıgit bağcan,3hürel,cem karaca,tülay german,mfö gibi sanatçılar burada. (bkz: gel vatandaş) https://www.youtube.com/channel/UCCpTaib_e5C6Q95qwazq8OA