aniden gelen ben bu sözlüğe fazlayım hissi

1 /
artık nakil olacağı belli olmuş ekşi tat veren yazar. gittiği ortamda daha mutlu olmasını dilerim.

”fazlalıklarını” sözlük ahalisi ile paylaşıp sözlüğün gelişimine katkıda bulunmaktansa niçin kaçtığını merak ediyorum bu zatların.

veya ”ya dünya sözlük ya hiç” deyip sözlük ortamını aylarca bırakıp, döndüğünde hedef kitle fazlalıklarına yetişebilmiş mi diye bakar. tatmin olursa kalır, olamazsa döngü devam eder.

bir zamanlar bu hissi defalarca deneyimlemiştim
Sözlük ortamlarında bastıramadığı ve saklayamadığı yabancılık duygusu sebebiyle "benim burada ne işim var?" sualini kendisine yöneltebilir.
Sonuç: fazlalık hissi.
Çözüm: geçici olduğunda az sabır.
Gereksiz bir histir. Böyle düşünen kişi burada durmak zorunda olmadığının da bilincinde olmalıdır. Ayrıca kime göre neye göre bir fazlalıktır. Aşırı ego içeren bir düşüncedir. Her şeyden önce kişinin kendisine zarar verir.
Bence bu hissi yaşayanların ekserisi kimsenin akıl erdiremediği yanlışı tesbitle yanlışı yapana had bildirme, sözlük muhtarlığı, dünyasözlük başlığında uzun demeçler vermesiyle tanınabilir. Benim gözümde bu. Ahkam kesicidir. Kes kes bitmez. Sözlüğe Fazla oluşundan kendinde bu durum tespitlerini yapabilir konumda görme hissi gibi bir şey.
aniden gelen denmiş ama gidişinden bahsedilmemiş.

aniden geliyor olabilir ama bazısından gitmiyor bu his. içine işliyor, dışavuruyor, içtenzıplıyor. illa ki kendini ifade etmek istiyor. it wants to be found misali. istediği tepkiyi alamayınca da agresifleştiriyor sahibini.

rahat ol kardeşim, son tahlilde pek de bir şey olmadığını anlayacaksın. tamamen zamanın akışıyla ilgili bir durum.
Ben her yazdığınızı sonuna kadar okuyorum bir şey yazmadığımız bir şey almadığımız anlamına gelmiyor. Açıkçası bilgi birikiminiz dikkatimi çekti kısa filmle ilgili tanımınızı da sonuna kadar okudum.
yakında ben bu ülkeye fazlayım , ben bu dünyaya fazlayım ve ben bu evrene fazlayım aşamalarını geçtikten sonra kendini imha edecek ve bir kara delik olarak varlığını sürdürecektir.