aniden gelen tavuk döner yeme isteği

1 /
10-12 sene önce lise sınavı zamanlarından hep et döner yerdim. pide et 2,5 -3 liraydı, dürüm et 5 liraydı. hani gariban, fakir değildik ancak öyle durumumuz öyle iyi değildi ama babam hep iyisini ye derdi. ben de her dershaneye gidişimde (haftada en az üç defa) et döner yerdim. gerçi allah var babam hala böyle diyor. şimdi et döner fiyatları ne durumda haberim yok, tavuk dürüm bile on liraya dayandı hatta oldu. bu gidiş ne olacak bilmiyorum, sonumuz hayrolsun.
doğan isteği giderme esnasında düşüncelere daldırır, bir tane daha gömsem mi acep diye. yedikçe arsızlaştırıyor, insanın içindeki panda görünümlü kutup ayısı sal beni diye bağırıyor.

eldeki dürüm ise ikinci zati garanti.

herkesin gözünde canlandırdığı tavuk döner farklı tabi. kimi sade döner + ketçap mayonez combosu sever. kimi marullu sever, kimi domates + soğanlı sever, öteki gelir patatesli salçalı sar bana abi der. biri tombik, biri yarım ekmek arası, diğeri sandviç ekmeğinde arzu eder. pilav üstücüler kaşıkla gelir. iskenderciler yoğurdu bol koy der. dürümcüler çift lavaş ister, katıkçılar çedar sorar.

Sonra bir bakmışsın ki hepsi bir meydanda toplanmış, tavuk döner guruluğu yapıyor, tavuk döner tüketme varyasyonlarını bir bir değerlendirip, en mühim ve sembol tavuk döneri elde etmeye çalışıyorlar. kazanan kombinler tübitak'a başvuruyor, o esnada tübitakçı beyler ve hanımlar fevkaladenin fevkinde bir sarımsak soyucu üzerine çalıştıkları için bizim tavuk döner kombinlerini eliyorlar.

şu an yolda oldukları için devamını bilmiyorum ama londra'da bir üniversiteyle NASA çağırmış bizim tavuk döner kombinlerini, haber aldıkça güncellerim.

kıps.
Yanında turşu biber ve ayranla taçlandırılmalıdır.
Aksi halde tavuk dönere haksızlık ve hakaret etmiş olunur.
Tavuk dönerlerin tadı her yerde aynıdır ama şöyle bir gerçek var ki en pis yerdeki tavuk döner en lezzetli olandır.
Şaşmaz.
Tavuk döner ama hatay dürümü olanından, onun da donas olanından. Donas ya, İnatla İstanbul'a şube açmıyorlar vicdansızlar. Gece gece bunu bana neden yaptınız...