Annem karne hediyesi et aldı

1 /
Ne zannediyordunuz? Yalan haberi, yalan haberlerle aleyhte propagandayı sadece mevcut yandaşlar mı yapıyor sanıyorsunuz?
Hayır hep diyorum, şu mevcut muhaliflerin kuyruğuna takılmayın diye. Bakın hiç sevmem, çok eleştiririm lakin onca bozulmaya rağmen muhafazakarlar bunlara yetişemedi. at at at , iktidar muhalefet hepsini çöpe at, sonra büyük hayal kırıklığı yaşarsınız.

Mehdi beklemiyorum ama halen güçlü bir hak nefes yok memlekette, bu şartlarda filizlenip büyümesi de çok ama çok zor.

entrymi arkadaşım mustafa'nın sık kullandığı bir sözüyle bitiriyorum; (bkz: herkes yolunda )
muhabirin işten kovulmasıyla sonuçlanan haberde geçen konuşma.

ben haberin tamamını izlemedim ama izlediğim kadarıyla muhabir ilk başta çocukla konuşuyor, sonra haber, kasabın dükkanına taşınıyor ve kasap da 3 dilim bonfile eti uzatıyor.
bu bağlamda haberde epey bir tuhaflık var.
okulla kasap aynı noktada değiller sonuçta. muhabir önce çocukla böyle bir konuşma yapmış, sonra da bu haber ses getirir diyerek soluğu kasapta almış anladığım.
belki kötü niyetli belki değil bilemem ama tuhaflık var.
ben muhabirin çocuğa zorla söylettiğini düşünmüyorum fakat ortada kurgu da var. en azından kasap kısmı kurgu.

ikinci bir konuya gelecek olursak ülkede kaç kişi çocuğuna karne hediyesi olarak pahalı hediyeler alıyor?
benim bildiğim kadarıyla karne hediyesi olarak (çocuğun yaşını göz önüne alırsak) ya sinemaya götürülür, ya hamburgerciye götürülür, ya lunaparka götürülür. hediye böyledir. belki bir ihtimal bisiklet alınır. o da zaten çocuk babasına 100 kere bisiklet al der, babası da karneni al öyle alıyım diye söz verir, o şekilde alınır.

mesela ben hayatım boyunca karne hediyesi almadım.
karne hediyesi alınması taraftarı da değilim. bir şey ihtiyaçsa alınmalıdır. ödül olarak alınmamalıdır.
habertürk, "Annem karne hediyesi olarak et aldı" diyen çocuğu haber yapan muhabir hakkında kurum içi soruşturma başlatmış. "soruşturma başlatmak" da nedir la, devlet denetleme kurumu mu orası? medyada dönen haberin başlığın bu.

mesela,
git
can derdine düşen kasap konuşmuş:

"Güzel kardeşimize bir güzellik yapalım dedik, kendimizi saçma sapan bir şeyin içinde bulduk. Ülkenin reisi cumhuru bir tane olur, bunlar 6 reis çıkarmaya çalışıyor, bir de bizi alet ediyorlar. Çok yazık."

demiş.

anne de konuşmuş. hem de a haber'e konuşmuş. "üstüme iyilik sağlık. evimiz var, arabamız var. zenginsiyiz. çocuğa da karne hediyesi olarak, tablet alacaktık" minvalinde konuşmuş.

bunlar da, hala bu ülkede insanların et yiyemediğini sananlara kapak olsun. kapaqqq.