antalya

her geçen yıl çokça tanınan, tanınan her küresel turizm şehri gibi benliğinden, kimliğinden bir şeyler kaybeden, antik kentleriyle, köyleriyle aslında deniz-güneş-sahil tatil anlayışını önceleyebilen bir şehir.
devamını gör...
memleketin tüm illerini gezmiş değilim; ama en sevdiğim illerin başında gelir. olur da alanya il yapılırsa, alanya en sevdiğim illerden biri olur. antalya da akabinde gelir. deniz-doğa-şehir, aradığınız her şey var. bir de istanbul gibi, insanların sürekli gergin, her an kavga etmeye meyilli bir şehir de yaşıyorsanız, buranın insanın sakin tavırları, huzur da sizi cezbedebilir.
devamını gör...
şehrin isim hikayesinin şöyle olduğu rivayet edilir;

--- alıntı ---

mö. on birinci yüzyılda bergama kralı ii.attalos tarafından kuruldu. şehir önceleri ismini kurucusundan aldı ve attaleia adıyla anıldı. daha sonra bu isim adalia, antalia ve en son antalya şekline dönüştü.

--- alıntı ---
devamını gör...
battı çıktıları ile meşhur ilimiz.
yağmur sel olur da akar sokaklarında. o sele kapılıp da denize karışmamak için dua edersiniz.
iç kesimlerdeki ilçeleri iyi güzel de, deniz kenarındakiler ne sıcak ve bunaltıcıdır yazın. nem desen zirve, sıcaklık desen aynı şekilde. tatil için önce haşlanıp sonra da kavrulmaya gelenler, cehennem provası yapıyorlar sanki.
özdilek alışveriş merkezi ile, afyon'daki özdilek'in devini yapmışlar. iyi güzel. her şeyi eleştirmeyeyim diye. bir de güzel birşeyini yazdım. yüs puan bana.
devamını gör...
2012 yılı ağustos ayından başlamak üzere 2013 yılı haziran ayına kadar yaşadığım, bir de isteyerek görevlendirildiğim şehir. nefret ettim, küfrederek ayrıldım. ne lanet bir memlekettir, yaz mevsimi cidde-riyad gibi, kışı londradan beter. Allah bir daha tatile bile gitmek nasip etmesin diyeceğim de seminerler ne olacak onu düşünmekteyim kara kara. ha birinin memleketidir, evidir vs ancak şahsım bunları düşünebilecek ruh haline sahip değil.
devamını gör...
şehrin yoksulluk düzeyi dikilen çiçekler ile giderilmeye çalışılıyor. göç alma oranı her yıl katlanarak artan bu şehrin denizi olması da bir işe yaramıyor. işsizlik diz boyu. hele sokakta yaşayan insanların sayısının artış hızını bir görseniz pes dersiniz!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.