antalya'da liseli kızların bıçaklı kavgası

1 /
bu da bir şeymi dedirten başlık..
ünide yurttayım.. hep bir kız kavgası ayırıp bende kavga etmek istemişimdir.. ve yan odadan kavga sesleri gelir.. iste fırsat bu fırsat deyip koridara fırlamış odaya dalıp dalmama konusunda gelgitler yaşamışımdır.. sonra da hayatının fırsatı deyip odaya daldım.. baktım ki kızın biri kolunu tutuyor diğeri jilet atmış kızın koluna ben de neyime güvendiysem durun yapmayın dememe kalmadı kolu yaralı olan diğer kızın boğazına güzel bir jilet attı mı!! ben mi ?? odadan nasıl kaçtığımı hatırlamıyorum bile.. ve arkamı döndüğümde boğazı kesilen kız koridorda yerde yatıyor bağırıyor da bağırıyordu.. ve benim aklımda olan tek şey devlet yurdunda olaylara karışma aman aman siciline işler memur olamazsın: yuhhhh!! kafaya bak.. hadi olaylara karışmadık bari memur olsaydık yahuu.. kız yaşıyor,biz de yaşıyoruz ...
dün liseden bir arkadaş geldi de şimdiki çocuklarla kendimizi kıyasladık.

bizim çevremizde pek olmazdı da kötü diyebileceğimiz arkadaşlar en fazla sigara içerdi , şimdikilerde her türlü içki , esrar eroin ve envai çeşit hap , her türlü rezillik pislik gayet normal görünüyor.

bu da onların normali , eskiden kavgalar kız yüzünden çıkardı , şimdi gerek kalmadı kızlar kendi işlerini kendileri hallediyor maşallah.
ülkenin ergenlerinin de şuursuzluk seviyesinin şaha kalktığı döneme ait bir haber.

kameraya olaylı bir şeyler gösterip etkileşim kasma merakınıza kurban giden şu aklınıza bir tutam dahi katkısı olmayan; bıçağı mutfak içinde kullanmayı öğretmek yerine insanların üstünde deneyerek kendini bir halt zannetmesine sebep olan zihnini şekillendiremeyen ebeveynlerinizle, bir şekilde muhatap olmak zorunda kalmayı zorunlu kılan bu devire ait hissetmeyince fularlı belleniyoruz ya, ben ona yanıyorum.....
ülke film platosuna dönmüş durumda. görünüyor ki, ülke normalleri lise seviyesine kadar inmiş.

Antalya'da yürekleri ağza getiren bir olay yaşandı. İki kız öğrenci grubu arasında çıkan kavgada tekme, tokat ve bıçaklı kavga, erkek öğrencilerin araya girmesiyle kan dökülmeden önlendi.

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde 2 farklı lisede okuyan kız öğrenciler bir parkta konuşmak için buluştu. Sözlü tartışmayla başlayan olay tekme ve tokatlı kavgaya dönüştü. Kız öğrencilerden birinin elindeki ekmek bıçağı paniğe neden olurken, araya giren erkek öğrenci kızın elinden bıçağı güçlükle aldı.


git

neyse ki, turizm sezonunda olmadı. yoksa turistlere rezil olurduk. yabancı sermaye kaçardı.