antidepresanların intiharı tetiklemesi

1 /
evet bu bilimsel bir veridir. bu ilaçlar ilk bir ay için intihar teşebbüsü ihtimalini artırabilirler. bunun nedeni öncesinde düşüncede intihar olsa bile kişi kendini buna muktedir hissetmez, ilaçlar ile birlikte düşünceyi fiile dökme gücü gelir. en az 6 aylık bir periyodda ilaçlara devam edildiği takdirde yanıt alınmaya başlanır. antidepresanlar, ağrı kesiciler gibi tek doz ile depresyonunuzu belirli bir saatliğine almazlar. organik düzeyde eksikliğini çektiğiniz bazı mikropartiküllerin yerine konmasına dayanır tabi terapi ile desteklenmesi de elzemdir.
depresyon organik bir hastalıktır. robert sapolsky depresyonu 3 e ayırır, günlük mood düşüklüğü(gökyüzü kapalı çok mutsuzum yeah), rebound (olumsuz olaylara reaktif) ve major depresyon (işlevselliğin bozulduğu). karıştırmamak ve yardım almaktan çekinmemek gerektiği gibi tüm ömrünü ergenlik fazında yaşayanlar gibi suni depresif sancılarla ilgi çekmeye ve sorumluluktan kaçmaya da çalışmamak lazımdır.
25 yaş altına antidepresan içirilmemesi lazım. bunun yerine üzerindeki yükler alınırsa hiç bir genç antidepresan içmek zorunda kalacak hale gelmez. oysa büyüklerin ürettiği korkular gençleri öyle yıpratıyor ki. basit bir lise sınavını hayat memat meselesine dönüştüren hocalar, gençlerin dönemsel aşırılıklarını şeytanlık olarak gören ebeveynler, törelerin saçmalıklarını ilahi kanun gibi gösteren çevreler, iş yerindeki rutini kölelik düzeniyle eşdeğer tutan işverenler gençleri ezdikçe eziyor. bir de umut denen şeyi gençlere aşılayacak bilge büyükler azaldı. herkes birbirine kaos pompalıyor. sonra gençler antidepresan içmek zorunda kalıyor. haliyle 25 yaş altının antidepresan kullanması dev bir boşluk oluşturabilir o kişinin zihninde, kalbinde. peki kim intihar ediyor diye bakmak lazım yine de. zorla evlendirilmeye çalışılan kızlar, ağır işlerde çalıştırılan genç çocuklar, dağınık ailelerde çaresizce yaşam savaşı verenler, iftiraya uğrayanlar, saçma görüşlere mahkum edilenler, özgürlüğü elinden alınanlar vs.
Antidepresanlar mutlaka uzman doktor kontrolünde ve belirtilen dozda kullanılması gereken çok tehlikeli ilaçlardır. Kullanan kişi dozunu aşması halinde beyinde meydana gelecek geçici şuur kaybı ile herşeyi yapabilir ve en kötüsü ne yaptığından bir haberdir.
kokain hammaddesinden yapılan şeye ilaç denilmesi bile korkunç zaten. bu tür zararlıların tinerden , kimyasal atıktan hiç bir farkı yok. git zift iç bin kere daha iyi.

eskiden seans denilen zırva da yoktu. baktılar para getiriyor seans diye bir şey uydurdular. en az 8 hafta 500 - 500 bayılarak insanları yolmanın yolunu çok iyi buldular. iş öyle bir seviyeye geldi ki " dün gece kabus gördüm doktor bey " diyeni bile psikiyatriste yönlendiren zırdelilerle doldu memleket.

zaten teknolojik aletlerle iyice uysal koyun haline gelmiş modern insan , bu tür kimyasallarla beyni iyice çürütülerek tamamen zombileştiriliyor. etrafı "ay kıçım ağrıdı ay kaynım araba aldı" diye bunalıma giren ve hemen ilaca saldıran hamidolarla doldurdular.
alttaki girdide gayet güzelce açıklanmış yanlış bilgi.

antidepresanların gereksiz olması düşüncesi de eşlik eder bu düşünceye. gerçekten depresyonda bir insan görmediyseniz, insanın mutsuzluk halinin otokontrolünü ne derece kaybettirebildiğine şahit olmadıysanız yorum yapmayın bir zahmet zira şakaya gelmeyecek bir durum bu ve evet insan o uyuşmaya muhtaç hale gelebiliyor kendini muhafaza edebilmek için..
Depresyon hastasının yataktan çıkmayı bırakın kolunu kaldırmaya bile gücü yoktur, işlevselliği bozuktur. Antidepresan ilaçlarının öncelikli etkisi de kişiye işlevsellik katıp ayağa kaldırmak. Eğer hastada filizlenmiş intihar düşüncesi varsa kendisine gelen bu enerjiyle intihar eder.

Yani ortada bir intihar düşüncesi zaten vardır da kişinin buna mecali yoktur. O yüzden bu ilaçlar doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor ve intihar düşüncesi sorgulanıyor.