asansör

1 /
son durak serisini taze izleyenlerin ve klostrofobiklerin binme konusunda sıkıntı yaşadıkları, içinde kalanın kaldığı günü mazi kalbimde yaradır diyerek zihninde koruduğu yapı.

bir ara binalara bir yazı gönderildi. bakımlarını üstlenen kurumun değiştiği, bakımlarının nasıl olması gerektiği, eksik bakımın cezası, olabilecek her aksaklıkta apartman yöneticisinin sorumlu olacağı diye uzunca bir liste vardı. şimdiye kadar ciddiye alıp takip eden görmedim, ceza alan olduğunu da sanmıyorum, hayır albaylık geçmişiniz de yoksa zaten ne diye apartman yöneticisi olasınız ki, bilemiyorum altan..*
elektrikle işleyen, çelik halatla çekilen ve genellikle dik raylar arasında hareket eden, yapılarda insanları, yükleri yukarıya çıkarmada, aşağıya indirmede yararlanılan araçtır. sürekli bakıma girmesi gerek ki asansörde kalmak gibi sıkıntılar yaşanmasın. kurumlarda olsun gerek konutlarda periyodik asansör bakımları vardır.
https://www.eksenlift.com/bursa-asansor-bakimi/
1999 yapımı mustafa altıoklar filmi. Bu filmi sansür'ün s harfinin olmadığı dönemlerde kanal d'de izlemiştim.. Ne zaman asansör görsem ya da duysam ilk aklıma bu film gelir.
günde 10-15 kere inip çıktığım kutu.
o da bana alıştı ki dün 11. katta biraz fazladan misafir etti. bak ben başkasını seviyorum , hem seni alıkoymaktan savcıya şikayet ederim dedim bana mısın demedi kerata. en son kapıyı zorlayıp kendimi dışarı attım.
asansörün platoniği de çok pis oluyor canım.
5 aralık sayı günü yapılan bir tebliğ ile 01/09/2017 tarihi itibarı ile artık montajlarda en 81-20 ve 81-50 uyumu aranacak olan sektör.

inşaatçılar ve montajcılar arasında ciddi husumetler çıkacak.
zira imar onayları 01.09.2017 den önce olan projeler bir önceki A3 yönetmeliğine göre işlem görebilecekler ancak bu tarihten sonraki imar projelerinde kesinlikle 81-20 ve 81-50 şartları aranacak.
teknik anlamdaki yeniliklerin haricinde, mali olarak da ciddi bir fark yansıyor.

sektör için hayırlısı diyelim.