asgari ücretlinin altında arabası var

1 /
Galiba "yeterince öpememişiz tüh!" Diye hayıflanıyorlar. Haklısınız bu vatandaş hiç bir şeyi haketmiyor. Millet vekili olup adam olamamak temalı çok fazla paylaşım görüyoruz. Sus bari ya sus! Sus da adam sansınlar. Tek bir partiye has bir durum değildir. Millet vekili, bakan vs olacak kişilerin dilini mühürlemek gerekiyor.
medeni ülkelerin özelliği en alt tabaka insaların dahi rahatça hayatını idame etmesi, araba alması gibi şeylerdir. maalesef türkiye'de ta osmanlı'dan beri gelen halka bir şey yakıştıramama var, gerçi halk aynı kafada bir şey diyemiyorum ama bu zihniyetle bir yere ilerleyemeyiz.
dileyene hemen açıp hesaplamasını gösterebilirim.
15 yaşında 200.000 km de bir araç almak isteyen asgari ücretli tam 3 yıl boyunca maaşının tamamını kredi taksiti olarak ödemelidir.
arabasını alabiliyor neticede. kalan ihtiyacı için fotosentez yapsın. ısınmasın, duş almasın.
akp kayseri mv. ismail tamer efendinin katıldığı bir programda ettiği laf.

lan kardeşim bu milletle t**ak geçmeyi bırakın artık. bu ülkede hangi asgari ücretli maaşına ve işinin garantisine bakarak sıfır bir araba alabiliyor? 10 sene çalışıp bir tane araba alınca, sayın akp'li vekil milletin refah düzeyinin yükseldiği zannına kapılıyor. hayvan gibi enflasyonun olduğu bir ülkede yaşıyorken, sizler hangi kafa ile geziyorsunuz anlamıyorum ki!

git