aşk acısı çeken erkek vs aşk acısı çeken kız

1 /
eski hırdo sevgilisini unutamadığı halde minnoş bi abimizle evlenme girişiminde bulunan yakın bir arkadaşa sahip olduğumdan biliyorum şu yaralıların halini.
erkek tipik erkekse ; gururu incindiğinde bırakır. unutma olayı dayanma istidadına göre değişir.
kız; yeni birini bulunca toparlar.

zalımsın oyy oyy hayınsın oyy oyy vay dünyaa vay vay dünya..
bir kadının aşk acısı çekmemesi, ya da bir erkeğe göre aşk acısı çekmediği intibasının verilmiş olması kadınların erkeklere göre daha erken olgunlaştıklarının göstergesidir.

tabi bu tek başına güzel bir şey olabilir. Kadınlar tarafından erkeklerden önce olgunlaştıklarının kabul edilmesi bir iltifat sayılabilir ama bunun doğal bir sonucu da haliyle erkeklerden daha erken çökmeye başlamaları oluyor. zira beyinlerini erkeklerden daha erken kullanmaya başlıyorlar.
Aşk acısı çeken erkek vardır ama ben aşk acısı çeken kız duymadım. Aşık olmak erkeklere daha fazla uyuyor sanki.

Kadınlar aşık olmak için fazla akıllılar belki de.
kadınlar çok daha çabuk unutur. siz hiç aşkından geberiyorum diye şiir yazan kadın gördünüz mü? hep erkekler yazar, dağa taşa atlar aşkından bir delirmeler bişiyler vs. kadın fıtratı erkeğe nazaran daha naif olsa da hakikatte kadın çok daha dayanıklıdır. neden, çünkü onun fıtratında analık gibi zor bir meslek var. bunun için allah(onlar anlamasada) kadını çok daha dayanıklı yaratmıştır. bu emin olun böyledir.