Asla güvenilmeyecek kişiler

1 /
kimseye sonsuz güvenmemeniz gerektiğini daha ne kadar söyleyeceğim bunun şusu busu yok dedirten başlık.. kimseye sonsuz güvenmeyeceksiniz ey gençlik.. ne gençliğinize,ne inancınıza,ne paranıza,ne sevdiğinize,ne evladınıza,ne kardeşinize,ne annenize,ne de babanıza..
nasıl yani böyle yaşanır mı??tabii ki yaşanır azizim.. birilerine güvenip sürekli hayal kırıklığına uğramaktansa kimseye sonsuz güvenmeyip gayet mutlu yaşanabilir.. tabii ki arada hatalar yapılmıyor değil.. eee o hatalar sayesinde de daha da güçlü oluyorsunuz ve daha da mutlu oluyorsunuz..
evet evet biliyorum boşuna konuşuyorum.. illa ki güveneceksiniz ve o kazığı yedikten sonra hımm valla doğru söylüyormussun bee diyeceksiniz ve ben amaan banane diyeceğim..
rammstein, evet evet alman müzik grubu rammstein üyeleri. yani şahsen tanımıyorum kendilerini ama bende güven telkin etmediler şahsen.
abi gel bi el atıver de şu arabayı itip vurduralım deseler o kadar adamsınız kendiniz halledin der gitmem yani. tabi aslında müslüman adama yakışmıyor böyle suizanla yaklaşmak, yani araba itmeye gitsem belki aramızda bi muhabbet oluşacak, adamların hidayete ermesine vesile olacağım. şimdi böyle düşününce ayıpladım kendimi, rammstein bile olsa insanlara önyargı ile yaklaşmamak gerekiyor, sonuçta rammstein bile olsa insan insandır. hem şarkıları da güzel zaten.
neyse, rammstein'a hidayet dileyerek bu gereksiz tanımımı burada noktalıyorum.
güvenilir olduğunu söyleyenler.

meziyet sahibi olan meziyetini dillendirmez, genel geçer bir kuraldır bu. eğer güven benden gelecekse, önemli olan benim sende ne gördüğüm, senin iddia ettiğin değil...

*
maraş dondurmacıları. tam dondurmayı elinize tutturuyor, bir bakıyorsunuz hooop boş külah kalmış elinizde. "noliyir" demeye kalmadan, demirin ucundaki dondurmayı külaha koyup, bu kez hooop külahla alıyor. asla güvenmem.