at hırsızı tipli olmak

1 /
Gençliğimde çok söylerlerdi bunu bana. Ben de "at dediğin, asil hayvan. Belli ki iyi bir şey" diye düşünür, taltif ediliyorum sanır, arsen lüpen pozlarında gerine gerine yürürdüm. Bir yaşıma daha girdim!!! Bunca sene boşuna gerindiğime mi yanayım, bu lafı diyenleri dost sandığıma mı yanayım!!!

Olm, asil hayvan demediniz mi lan?!?!
Kılık kıyafeti ve davranışı güven vermeyen kişiler için söylenen tanımlama tipi.

genelde saç sakal birbirine karışmış erkek cinsi bu tipi karşılama potansiyeline sahip olur, evet.
sadece garibanlarda geçerli olan bir durumdur. hemen önermemi doğrulayayım. durumu kötü olan semtlerde yaşayan saçı sakalı birbirine karışmış, üstü başı pejmurde tipleri görünce "vay anaaam at hırsızına bahhele, ay bana doğru mu yanaşıyor o dur dur çantama atmıştım galiba biber gazını " diye nidalar atmıyormuyuz içimizden ama sesli ama sessiz.

birde fakirliğin pek uğramadığı semtlere git gördüğümüz hadi diyelim elinde iphone yerine kitap taşıyan saçı sakalı birbirine karışmış üstüne ilginç de bir gözlük takmış tipi görünce verdiğimiz tepki "vay be analar neler doğuruyor şundaki esrarengizliğe bak. çok da çekici acaba merhaba dersem benle konuşur mu ? yok yok merhaba çok basit kaçar adam belli entel takılıyor farklı bir hitap bulmalıyım" diye diye tırnakların kemirilmesine sebep olmuyor mu?

şu durumda esenyurt'un garibanı at hırsızı iken, cadde çocuğunun tipsizliği, bıraktığı o uzun sakal, kaybedenler kulubünün daimi üyesi imişçesine davranışı ona ancak ve ancak karizmatiklik katar.