atatürkçülük

1 /
hem chp, hem mhp, hem iyi parti, hem de vatan partisi'nin benimsediği etiket. ulan siz ne ayaksınız. birbirine benzemez partiler olarak, hepiniz nasıl atatürkçü oluyorsunuz. veyahut ne menem birşeydir bu atatürkçülük. işin en garip tarafı ise chp ve iyi parti'nin bir numaralı atatürk düşmanı hdp ile sarmaş dolaş olması. hayreti mucip.
Şu, "Osmanlı'da halk kul idi; cumhuriyet halka hürriyet bahșetti, "geyiğine de hastayım. Lan olm, kapıkulu denilen adamlar genç Osman'ı taciz/tecavüzle tahttan indirdi. Bu nasıl bir kulluk ki, mabuduna tacize yeltenebiliyorsun? Birçok padişah ayaklanmayla, bir çoğu da suikast ile tahtından oldu.
Halk kul imiş de, birey olmuş! Güya En okumuşlarımız 10 Kasım'da ölmüş bir adamdan medet umuyorlar. Göz yaşları içinde feveran ediyorlar. Tuhaf tuhaf hareketler, saçma sapan tripler...
Net olarak algılandığı gibi değildir hatta inanması güç olacak ama atatürkçüler islami ibadetlerini yerine getiren falan insanlar.
Sadece atatürkçü olmayanlar tarafından garip şekilde yaftalanıyor o kadar.
Allah'a inanmayıp atatürkçü olanlar var ise de yine atatürkü ilah yerine koymazlar ama hep öyle algı vardır.
Hdp gibi partilere gelince mert düşman namert dosttan iyidir.
Yani hacıyatmaz gibi bir atatürkü seviyorum bir sevmiyorum diyendense yekten sevmiyorum diyen daha kabul görür.
Baktiginz zaman din zaten munafıklığı hoş görmez.
Kluivert abiye gelince;
Abim zaten temel emmi kendisi genel seçimlerde bir süru goruntuyle anlatti sivas olaylarini sakinlestirmeye calistigini hala sinekten yag mi cikartiyorsunuz.
Hayir sen akilci ve adaletli insansin sen yapma bari.
Emperyalizme karşı hem sahada hem fikri alanda müthiş bir mücadele vermiş büyük bir devrimcinin tuhaf şekilde statükoya dönüştürülüp üzerinde bir arşından hallice gidilememiş fikriyatına verilen isimdir.

Tabii ki bunda 400 seneden fazla sürede kökleşmiş,sistematik örgütlenmesini tamamlamış,dört başı ayrı rezil bir cehalet ve bunun ürünü kimselerin de emperyalizm katkılı yoğun taarruzlarının etkisi yadsınamaz.

Ana itki gücü ve teminatı olarak "fikri hür,vicdanı hür,irfanı hür" bir gençliğe muhtaçtır.Bu yüzden en büyük önceliği milli eğitime vermiştir.Cehaletin ve onun işvereni emperyalizmin tepeden tırnağa örgütlü olduğu günlerde de gazinin bursa nutkunda ön gördüğü esas ve sertlikte temsili hayatidir fakat bunu yapabilecek çapta bir kurum ve örgütü ne yazık ki kalmamıştır.

Bu yola baş koyacak kimsenin tıpkı Mustafa Kemal'in istediği gibi kalıplara sıkıştırılamayacak kadar hür bir vicdana,muasır medeniyetlere denk bir sistemi kaldırabilecek kadar geniş bir fikri altyapıya ve irfana hür bir şekilde sahip olması git mucadele bunlar erişilene kadar kendini yolunda gören her ferdin Mustafa Kemal'inkine denk bir cesaret ve özveriyle örgütlü cehalete savaş açıp düşen her müstahkem mevkiiyi gerekirse kanıyla canıyla geri alması şeklinde cereyan git esnada taviz verilemeyecek ve kati surette dikkat edilecek husus da tıpkı Mustafa Kemal'in yaptığı gibi kendi doktorundan,öğretmeninden,köylüsünden kısacası kendi halkından başka hiçbir kuvvet ve kudrete bel bağlamadan mücadele etmektir.

Bu mücadelenin önderi Mustafa Kemal ve onun yolundan geri durmayan her fedaiye selam olsun.
İslam inancının yerine ikaame edilmeye çalışılan beşeri ideolojidir. beşeri olan her fikir yıkılmaya mahkûmdur.

ek: chp’nin altı oku, imanın altı şartı yerine düşünülmüştür. internette kaynak çok zibil gibi lakin at gözlüklü de çok.
git
Bu saçmalıkların sonu yok.
kafa yapılarını bir türlü anlamadığım insan tiplemeleri. ulan bu ülkede atatürk'e en büyük düşmanlık edenler hdp zihniyetidir. ama gel gör ki, bizim atatürkçüler hdp zihniyeti ile kol kola, girmekten hiç çekinmezler. siyaset mi diyorsunuz siz buna!!! ki, ülkemiz kürtlerinin en çok çektiği zihniyette kemalist chp zihniyetidir ama. hayreti mucip insanlarız yahu.

sivas katliamının sorumlusu yobaz olarak görülen temel karamollaoğlu ile bile kanka olabildiler son yıllarda. halbuki akp ile kanka olup ülkemizi müreffeh bir geleceğe taşımayı hiç düşünmüyorlar nedense! veyahut birbirlerine karşıymış gibi görünüp malı götürüyorlar mı dersin abidin?

özetle bir türlü anlayamadığım zihniyettir. gezi olaylarında avm karşıtlığı yapan chpli, ateist ve alevi olan sonrasında deistliğe yükselen güven abim, forum aydın isimli avm'nin müdavimi azizim. ayrıca beylikdüzü ilçesinde avm ortaklığı bulunan ekrem imamoğlu hayranı kendileri.

beni bul samimiyet.

edit: yoktan varolma bilinci mi? yahu taptığın atatürk, şuursuzca eleştirdiğinbiz ve beğenmediğiniz osmanlı2nın eğitim sisteminde yetişti. sadece atatürk değil, ülkenin kurucu idaresinin hepsi osmanlı eğitim sisteminin adamları. atatürk devrimleri ile geldiğimiz nokta ise 2001 ekonomik krizi (ecevit-ahmet necdet sezer atatürkçülerinin batırdığı devlet) ve akp dönemi işte. eğer yoktan varolma denilen şeye inanacak olsak akp içinde aynısını söyleyebiliriz. malum 2001'de devlet sıfırdı ekonomik olarak. mantıken yani. mantık ne gezer la tıpış tıpış ekmeleddin'e oy veren zihniyette.
altı yaşından başlayarak tüm eğitim hayatında bize öğretilen bir şeydir. okumayı öğrenirken kullandığımız fişlerden biriydi " atatürk ü çok severiz". sonra bu iş böyle devam etti üniversiteye kadar. mühendislik fakültesine girdik hala "atatürkçülük" dersi görüyorduk.

şimdi bu kadar eğitimden sonra bile ben atatürkçülüğün tanımını yapamıyorum.

içime sinmedi hiç bir zaman. ikna olmadım.