athena

aslında mitolojik bir karakter.ama en bildğimiz ise türk grubu olması.
eröviyonda da 4. olmuşlardı sanırım.
en başarılı albümleri davul da burak gürpınar'ın döktürdüğü albümdür.

devamını gör...
en eğlendirmeye yönelik türk rak grubu. kimseyi takmıyorlar, kasmıyorlar eğlendiriyorlar. benimki tesbit, yoksa umrumda değiller. ve eminim buna çok da üzülmezler.
devamını gör...
en sevdiğim türk grubudur. her psikolojiye uygun şarkıları mevcuttur. duygusal takılmak istediğimde açarım yalan'ı dinlerim, çoşup bağırmak istediğimde köpek olmadı serseri mayın'ı dinlerim yok arada bir şey olsun dediğimde maskeli balo.. ha bir de skalongayı söylerken 'şu yoğurdu sarımsaklasak da mı saklasak sarımsaklamasak da mı saklasak?' tekerlemesini başarıyla söylemiş bir çocuk kadar mutlu olurum.
devamını gör...
gökhan özoğuz, athena frontmani dini kapsamda beyanatlarda bulununca, magazin basını çocuğu beş vakit namaza başlatmış. kılıyorsa Allah kabul etsin de, magazincilere giren çıkan ne anlamadım. şekilci ve zorlama dincilere nasıl uyuz oluyorsam bu hıyarlara da aynı suizannı taşıyorum.
devamını gör...
zeus'un en sevgili kızıdır. yetişkin, zırhlı ve silahlı bir şekilde, babasının kafasından fırlayarak doğmuştur. savaşta acımasız ve cesurdur ancak sadece şehri düşmanlardan korumak için savaşmır. şehrin, el sanatlarının, tarımın ve zekanın tanrıçasıdır. yuları icat ettip, insanların atı evcilleştirmesini sağlamıştır. trompet, flüt, çömlek, tırmık, saban, gemi ve savaşta kullanılan at arabası onun icatlarındandır. bilgelik, akıl ve saflık tanrıçasıdır. zeus'un en sevdiği çocuğu olduğu için, şimşekleri dahil, babasının tüm silahlarını kullanmaya izni vardır. kutsal şehri atena, ağacı zeytin ve hayvanı baykuştur. *
devamını gör...
zeki kızların evde kalma sorununu ilk yaşayan hatundur.
şu dünyadan bakire göçen üç yunan tanrıçasından biridir.
madem evlenemiyorum, bari kariyerimle akıllara kazınayım mantığıyla kadın başına devlet (dağ) işlerinde baya aktif rol almıştır.
böyle zeka tanrısı diince ukala, sinir bozan bi profil belirse de kafalarda, çok yardımsever bir tanrıça olarak takılmıştır her daim.
babanesi zamanında "kizum aklini guzel işlerde kullan" demiş kendisine zira.
misal athena olmasa odysseus ne evine dönebilirdi ne de karısını görücülerin elinden kurtarabilirdi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.