atılan mesaja 5 saat sonra geri dönen insan

1 /
ortalama 6 ayda bir sözlüğe gelebilme durumum oluyor. buradan bir arkadaş var sağolsun 6 ay beklemeli de olsa mesaj atar bekler. her geldiğimde medeni hali level atlıyor elemanın. manita yaptı, nişan, düğün, şimdi bebesi olmuş olabilir.
bir ihtimal mesajı beş saat sonra görmüştür.
olamaz mı yani, lütfen olsun.

böyle anlarda en çok dikkate alınmamış olmak insana dokunuyor sanırım. geldik mi yine egonun patolojik yanına. sonra kendi kendime düşünüyorum ben: acaba bugüne kadar dakik şekilde cevap verdiğim mesajlardan dolayı mı bir beklentiye girdim diye. ve eğer beklentiye girmişsem bu talepkar halimde bir haklılık var mıdır? sanırım mesele biraz da bu. yani "özen" niteliğinde gösterdiğimiz her tutum veya verdiğimiz her taviz bize karşı tarafın tavırları için beklentiye girme hakkı verir mi? zannediyorum ki vermiyor-vermemeli.
gerekli haller dışı arayıp sorulmaması gereken insan tipi.

böyle durumlarda kendimi karşı tarafın özel hayatına zorla implante etmeye çalışıyormuş gibi hissediyorum, ne münasebet...
en ihtiyacın olduğu anda ortada olmayan insan. insanların meşguliyetlerine inanmıyorum. günümüzde gelinen her türlü gelişmenin bir sonucu olarak, insanın telefonunu eline almadığı birkaç dakikası olduğuna katiyen inanmıyorum. bu noktada devreye giren şey evet "sıra".

sıranın peşine gelen şeyse bahane;

bir gazi uzman vardı manisa kırkağaç jandarma komandodayken, bahane popo (o diğer sıfatı kullanmıştı) gibidir herkeste bulunur, bu lafı o zamana kadar gerçekten duymamıştım. düşününce mantıklı gelmişti.

evliyse eşi, çocuk varsa çocuk, dışarıdaysa sessizdeydi, evdeyse meşguldüm, film izliyordum, namazdaydım, lavabodaydım (birkaç saat) gibi zibilyon bahane.

insanlar işlerine geldiklerinde, hatırlamak istediklerinde bunu yapıyorsa, yapılacak şey belli. karşılığı öyle iyi bir şekilde olmalı ki bunun bir misilleme olduğunu anlamamalı, çaresizliği tatmalı, yalnız ve yardımsız kalmanın ne olduğunu öğrenmeli.
şu sıralar sözlükte benim o kişi. ancak kimse üstüne alınmasın. yani hiç bakmayıp 10 gün sonra dönecektim, bence yine iyi.

başka mecralarda da bence kimse üstüne alınmamalı. acilse tekrar mesaj at. değilse sen de unutuver ne olacak?
Özellikle telefon açıp haber alamayacağınız birisi ise yani sadece mesaj yolu ile iletişim kurabiliyorsanız aranızdaki iletişimi sekteye uğratacak bir nedendir. Size dönüş yaptığında çoktan iş işten geçmiş olur...