atlas

sloganı "keşfetmek için bak" olan aylık dergi. doğan gurubuna âittir, fakat ülkemizde -daha doğrusu "bizim" cenahta- şöyle elle tutulur sağlam bir alternatifi olmadığı için içerdiği konular dolayısıyla takipte kalmak kaçınılmaz olmaktadır.
devamını gör...
gülben ergen'in çocuklarından birinin ismidir.


--- alıntı ---

kafasını biraz boşaltmak için magazin programlarını izlemeye başlayan talihsiz genç kadın, artık gülben ergen'in çocuklarının adını ezbere sayabiliyor.

--- alıntı ---

(bkz: zaytung)
devamını gör...
tel adedine ve dokunuşuna göre kıymetlenen bir kumaştır. padişah giysileri için de atlas kumaşlar tercih edilmekteymiş.
devamını gör...
tdk tanımı ile; * dünyanın, bir ülkenin, bir bölgenin fiziksel ve siyasal coğrafyası ile ekonomi, tarih vb. konularda toplu bilgi vermek için bir araya getirilmiş coğrafya haritaları derlemesi. * bir konuyu açıklamak için hazırlanmış resim veya levhalardan oluşmuş kitap: anatomi atlası.

ayrıca; birinci boyun omuru.
devamını gör...
a toroidal lhc apparatus ifadesinin kısaltması.
cern bünyesindeki en büyük dedektörü barındıran deney. 3000 fizikçi bilfiil çalışmaktadır. yerin 100metre altında, 22 metre çaplı 45 metre uzunluğunda dev bir silindir hacmindedir.
pubic sayfasında eğlenceli videolar ve her seviyeden insana hitap eden ilginç bilgiler mevcuttur.
http://atlas.ch/
devamını gör...
bir zımpara markası. zımparanın arka yüzünde ise dünyayı sırtında taşıyan atlas figürü resmedilmiştir. hâlâ piyasada var mıdır bilmemekteyim. belki de yazdıklarım di li geçmiş zamanda olmalıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.