avrupa yakası

#özgürler 

şu zamana kadar izlediğim en güzel dizi. kamera arkası bile gülmekten yarılmama vesile olmuştur. 3. sezonu şiddetle tavsiye olunur. hem burhan hem volkan hem selin vardır. kadronun en sağlam olduğu sezondur. bu sezonda burhan henüz cıvıtık bi tip haline tam geçmemiştir. hem agresif hem komiktir. şesuyla olan mükemmel ötesi tartışmalarını izlerken aynı zamanda volkan ve selinin evlilik öncesi ve evlilik dönemlerindeki komediye de tanık olursunuz. bir daha gelmez böyle dizi diyebilecek kadar da ileri giderim.
devamını gör...
oyuncu kadrosunun kalitesi sayesinde en çok izlenen, ve en uzun ömürlü olan dizilerden biri olmuştur,
tam zamanında oyuncu takviyeleri yapmış ve seyirciyi tekrardan kendisine çemiştir.
ilk sezon ata demirel götürmüştür diziyi
sonra burhan altıntop gelmiştir,
sacit ve makbule sonraki dönemde renk katmıştır.
ve gaffur, çok bölümde rol almasa da etkili olmuştur
şahika girmiştir tam tıkanacakken
ve tekrar ata demirel ve yanında hakan yılmaz
doğru zamanda doğru tercihler etkili olmuştur.
devamını gör...
burada yaşayan insanlara iyi davranın be. 4 gün oldu gidip geliyorum. lanet okuya okuya evime koşuyorum. nasıl bela bir yer. istanbul'un gözardı ettiğim ve bir daha asla ayak basmak istemediğim yerlerine sahip yanı.

fatih sen üstüne alma canım.
devamını gör...
türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi komedi dizisidir. gülse birsel'in sevimsiz olmadığı, üretkenliğinin zirvesinde olduğu dönemde çekilmiş olan bu dizinin kendine çeken en önemli detaylarını sıralayacak olursak; birincisi senaryonun çok çok iyi olması, yani konuların iyi işlenmesi ve aynı filmlerde olduğu gibi bölümün başında konuya dair ipuçları, düğüm yani gelişen olaylar, karmaşalar ve son olarak çözüm yani final uyumunun mükemmele yakın olması. ikincisi oyuncuların karakterlere kelimelerle ifade edilemeyecek derecede hayat vermiş olması ki en basit örneği tahsin sütçüoğlu karakterine ben gazanfer özcan'dan başka bir oyuncuyu hayal dahi edemiyorum. üçüncüsü de mekanlar yani set. sette çekilmiş olmasına rağmen mekanlarda asla yapmacıklık olmaması, bilakis ortamın sıcaklığını izleyicinin hissetmesi. dergi ofisi, muhallebici, sütçüoğlu rezidansı gibi başlıca setlerin hepsinin bana göre muhteşem dizayn edilmiş olması, renkler, kullanılan eşyalar aklınıza ne geliyorsa...

yıl itibariyle 2015'teyiz ve ben bu diziyi hala tekrar tekrar izliyorum. kaçıncıya baştan başladığımı artık saymayı bıraktım. inanıyorum ki izlemeye de devam edeceğim. sekmelerin bir tanesinde muhakkak bulunan diziyi öyle ki artık her gece uyumadan önce açıp dinlerken uyumayı alışkanlık haline getirmişim. evet sanırım psikopata bağladım. bu da benden sözlüğe bir itirafım olsun ne diyeyim herkesin vardır herhalde belli başlı takıntıları.
devamını gör...
bayan dizi. baymasının en büyük sebebi 2 saate yaklaşan süresidir. izin vermiyorlar ki şöyle amerikan dizileri gibi 45 dk olsun diziler. adam gibi olsun ama. kolay mı o kadar dakikayı doldurmak her hafta çekim yapmak.
devamını gör...
bayıyorsa izleme kardeşim kapa televizyonu zorla izleten mi var .. bayılıyorum ayriyeten. tabi how ı met your mother gibi 20 dakika olsa daha bir bayılacağımız dizi.
devamını gör...
beş saat yayınlasalar bıkıp usanmadam izleyeceğim dizidir. izlemişliğimde vardır. sıcak yaz günlerinde, ilk önce atv türkiye kanalında izlerdim, o bittiği anda da bu sefer atv avrupa kanalında başlar dı. alın size dört saat bıkmadan avrupa yakası izleyen ruh hastası sözlük yazarı...bir de, artık baymaya başladı diyen yazarlarada bir çift lafım var. sana zorlamı izletiyolar be mayk. kumanda ninenin elindemi yoksa, değiştirmiyormu kanalı. lafımdan alınmasın kimse. ben lafımı ortaya gorum beğenen alır, beğenmeyen bırakır gaçar...
devamını gör...
son sezondan itibaren gülse birsel in silah zoruyla senaryosunu yazdığı düşünülen dizi.esprilerin azaldığı ve dizinin oyunculuklar sayesinde götürüldüğü gözlenen yapım.sertaç ve volkan karekterine taklit yetenekleri doğrultusunda daha çok rol verilmesi temennimizdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.