ayşe hür

taraf gazetesi yazarı.

son haftalardaki 'islam düşmanlığı' kokan yazıları ile gündemde. geçenlerde de 'birden fazla kuran'ı kerim' olduğunu iddia etmişti bu kadın. bu iddiası üzerine zaman gazetesinden ali ünal ile ali bulaç kaliteli cebai yazılar yazdılar.

son yazısında ise ezandan duyduğu rahatsızlığı dile getirmiş ve şöyle demiş;

''hayatım boyunca tam 101.425 kere ezanla ibadete davet edildiğimi hesapladım. üstelik son 10 yıldır camili bir sitede oturduğum için daveti bilmem kaç desibellik mikrofonlardan haykıran, usulden nasibini almamış müezzinlerden dinledim...''

(bkz: hayatında 101 bin 425 kere ezanla ibadete davet edilen ateist)
devamını gör...
popülaritesi düştüğünde tarihçi kimliğinden sıyrılıp, pirim yapacak güncel meseleler peşinde koşmaya hevesli ablam.. kendisi yazılı tarihten ziyade sözlü tarihle hemhaldir.
devamını gör...
akademisyen, tarihçi ve araştırmacı. onlarca kitabın yazarı ayrıca. birikimli ve hakkaniyetli bir aydın. fikirlerini beğenmeyebiliriz bu bizi bağlar ama yazdıklarını çizdiklerini de yok sayamayız.
devamını gör...
yetersiz ateist.
onu dinleyen bir ateist olsam hemen müftünün dizinin dibine oturup müslüman ourum. "dilediği zaman dilediğini yapan bir Allah olamaz" diyor. bir ateistin demesi normal. ama bu ateist kur'an üzerine de araştırmaları olan bir ateist. Allah koyduğu yasaların sahinidir fakat "sünetullahta bir değişme göremezsin" diyen de Allah'tır.
devamını gör...
zorlama bir beyinciğe sahip, sistemi tamamen çökmüş bir loser'dır. norveç'te inanmayanların sayısı inananlardan çokmuş ve ahlaki sistemleri de en mü'min en müslüman bölgeler olan ortadoğu'dan daha iyi bir ahlaki sisteme sahipmiş. senin gibi mantık hatası yaratıklar müsaade etse ortadoğu'ya o ateist diye neredeyse gidip ayaklarının altını öpeceğin biçarelerin barbar bir toplumdan, karısını başka erkeklerle aynı yatakta paylaşmaktan sıkıntı duymayan toplumlardan çıkma olduklarını algılardın. ama maalesef algı kapaklarına kuşlar işemiş.
devamını gör...
en çok kendisini caner taslaman karşısında izlemenin keyifli olduğu kadın. çünkü caner taslaman kendisini baya bir çaresiz bırakıyor. çünkü islamı hep cahil cüheladan öğrenmiş. bir felsefeci karşısına çıkınca ilkokul seviyesinde kalıveriyor.
devamını gör...
hakikaten cahil bir kadın bu yahu. ateistlerin yüz karası. özellikle yerli/yabancı teizm-ateizm tartışmalarını izlemeyi çok severim. bırakın ayşe hür gibi gazetecileri koca koca dünyaca ünlü fizikçilerin tartıştığı programları zevkler izlerim, hepsinden Allah razı olsun.

kendisi caner taslaman ve sinan canan ile yaptığı programda hani derler ya -beyin terk- o durumda kendini gösterdi. kur'an'ı eleştirmeye çalışıyor ve kelimeler üzerinden eleştiriyor. edebiyatçı desen edebiyatçı değil arapça bilmez. sonra fizik üzerinden eleştirmeye çalışıyor ama yanında bu işlerle uğraşan caner taslaman olduğu için pek şansı yok. caner taslaman zaten fizikçilerle aynı programa çıkma cesaretini gösteriyor. kısacası kadın kendini rezil etmişti. ancak "teodise" konusu hariç pekte diğer konuları ön plana çıkaramazdı zira hakikaten eğitimi buna yetmiyor. o programlarda ciddi kafa karışıklığı vardı.

ancak kendisinin norveç örneğine gelirsek. şöyle düşünelim norveç'te kaos yok. rüşvet alan ülkeler arasından en alt sıralarda. politikacıların yolsuzluk oranında en alt sırada. insana değer verme oranın üst sırada. maaşlarda üst sırada. kısacası bugün tüm ortadoğu ülkelerinden ve türkiye'den iyi durumda. bu ülkelerin sorunları yok mu ? elbette var. mesela ensest ilişki, küçük çocukların cinsel istismarı, ırkçılık .vs ancak bütün bu olumlu yönlerini bırakıp sadece bu olumsuz ve az miktarda olan verileri tutarak bunlar ahlaksız onla bunla yatıyor demek hem bu ülkeye haksızlık hemde din/ahlak beraberdir savını desteklemiyor.(avrupa ülkelerine gittim ama norveç'te 3-4 gün kaldım inceleyecek ne vakit ne başka birşey vardı. görüşlerim avrupanın diğer ülkeleri ve istatistikleri ön plana çıkararaktır)

her halükarda müslümanların çoğunlukta olduğu ülkeden hakikaten ahlak olarak iyiler. ben buna kesinlikle katılıyorum.öyle olmasa şuanki nizma olmazdı. bu nizam iran gibi korku üzerine kurulan bir nizam değil. ahlaki değerlere göre oluşan nizamdır.devamını gör...
Allah azze ve celle'nin;

"isteseydik sizi tek bir ümmet yapardık" ayetinden,

Allah bizim inanmamızı istemiyor diyebilen über beyincik patlaması kişisi. nasıl bir yaratıksın sen, içine ne kaçmış böyle senin. gerçekten sen misin? yoksa numara mı yapıyorsun? yoksa nedir yani olayın senin? ateistler bu kadar aptal oluyor muydu? tamam aptallar da, bu kadar mı yani?
devamını gör...
niye Allah şöyle istedi niye böyle istedi deyip aklı sıra sorgulama yaptığını düşünen insan.felsefedeki kötülük problemi üzerinden tanrının varlığıyla ilgili eleştrilerini görüyorum.antony flew'i okumasında yarar var.o da bu konu üzerine kafa yormuş ve sonradan Allah'ın varlığını kabul etmiş bir insan.
caner taslaman ile yaptığı tartışma da güneş sabit deyip beni koltuktan düşürmüştür.üstüne bi de caner hocanın kendisini suudi arabistan şeyhine benzetmesi komedinin dozunu iki katına çıkarmıştır.
Allah hidayet nasip etsin ayşe hanımm.
devamını gör...
kendi ifadesiyle islama ne zarar verdi isem!.. Allah'ın raif bedevi kulu acaba ne dedi de, islam'a öyle bir zarar verdi ki, 10 yıl hapis, 1000 kırbaç ve 266 bin dolar cezaya çarptırıldı?
devamını gör...
şiddeti dışlamak için hdp'yi kucaklamak gerekir diye tivit atmış akademisyen...

ulan zaten hdp kucaklanmış meclise gönderilmiş ama o kucaklanan hdp kandilin korkusundan ne dediğini bilemiyor...

o hdp'nin eş başkanlarından biri arkamızı ypg'ye,ypj'ye dayadık gibi laflar ediyor...

aynı hdp'nin grup başkan vekili pkk istese tükürüğünde boğar gibi laflar etti...

aynı hdp'nin milletvekillerinden birisi arabasında polisi engelleyerek cephaneliği pkk'ya teslim etti...

kısaca bu tip lafları etmesi için insanın ya deli ya da emir eri olması gerekiyor...bir akademisyenin deli olacağıını düşünmezsek diğer seçenek kalıyor ortada...
devamını gör...
sözde aydın. kendisi için tek görüşüm var bi sevişse çok rahatlayacak. hatta ülke bu çirkin karının zırvalıklarını çekmeyecek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.