ayak işleri

1 /
Gayet başarılı bir gain dizisi. Yer yer aşırı derecede güldüğüm sahneler oldu. Oyuncu kadrosu ve görüntü yönetmeni, müzikler ve senaryo çok iyi. Demek ki 20 dk bölümler olunca yaratıcılığımızı ortaya çıkarabiliyoruz.
Son 3-4 yılda dijital platformlara yapılan işler seviyeyi baya yükseltti.

Vine ile instagram ile meşhur olmuş tiplerle yapılan saçma salak komedi yapımlarının yerine taşlamanın da durum komedisinin de hakkını mütevazıca vermeye çalışan ayak işleri, doğu, gibi, Bartu ben v.d. yapımların arasında yerini alabilecek, seyir tavsiyesinde anılabilecek bir istikrar yakalamış.

anıra anıra güldürmüyor, diz dövdürmüyor zira böyle bir kaygıdan ziyade klişeleri, rahatsız etmeyen sarkazmla her bölümdeki öykülere ince ince katık etmişler.

Bu, iki yakın erkek arkadaş / adamın enstantaneleri ekolü son dönemde iyi tuttu.
Çağlar çorumlu, vedat karakteri ile başarılı ama Evren'i canlandıran güven murat Akpınar'ın başarısına da ayrı paragraf açmak gerek. Canlandırdığı Orijinal karakterinin hakkını oyunculuk olarak fazlasıyla vermiş.
caner özyurtlu ve volkan öge tarafından tasarlanan gain dizisi. senaristi, yönetmeni, görüntü yönetmeni, müzik yapanları ve saire hepsini tebrik ediyorum. gerçekten başarılı bir iş olmuş.

ekşi'de boş boş yermişler ama yerenlerin birçoğu daha diziyi anlamamış bile. komik değildi diyenler dizinin kocaman bir durum komedisi olduğunu, hikayedeki bütüncül yapıyı hiçbir şekilde anlamamış.

dizide iki karakter, mafyatik bir patronun ayak işlerini yapmaktadır. bu iki zat, kendilerini fedai gibi sanıyorlarsa da her bölümde absürt bir yere gönderiliyorlar. bu gittikleri yerlerde de ortaya durum komedileri çıkıyor. birinci sezon, ilk bölümden sonuncusuna kadar tutarlı bir olay örgüsü sunuyor izleyene.