ayasofya imamı mehmet boynukalın'ın görevinden ayrılması

1 /
Deveden büyük fil varın ayrılığı. Ayrılık diyerek olayı dramatize etmemek gerekir. Ya terfi için görevden alındı yahut boynundan daha kalın boyunların hışmına uğradı. Dili müstekbir olan hükümetin borozanı idi ve Kuran'dan hükümetleri eleştiren onlarca ayete sırtını döndü. Modern zaman Bel'am'ı diye hatırlanmayacağız bile... Ama terfi ederse lanet etmeye devam.
hoca bazı konularda sivri açıklamalar yaptı, imamlığın aslına uygundu bunlar. fakat tcmb başkanının görevden alınması ve ekonominin bundan kötü etkilenişiyle ilgili "sizi mallarınızla sınayacağız" ayeti paylaşması saçmalığın daniskasıydı. bunu da "ben din adamıyım din ne derse onu paylaşıyorum" diye savundu. o kitap'ta altını gümüşü yığanlarla, yetim hakkı gözetmeyenlerle ilgili ayetler de var hoca. sen bu ayeti paylaşıyorsan demek ki pozisyona göre sivreltiyorsun kalemini. esas cesaret gerektiren o gün halka "sabredin" mesajı veren bir hükmü paylaşmak değil, yöneticilerin sorumluluğuyla ilgili bir nassı hatırlatmak.

onun için çok cesur adamdı, sizi rahatsız etmeye geldim adamıydı filan... yok abi. en zorunu söylemedi hiç. en dokunulmazlara dokunamadı. öyle bir niyeti de yoktu bence.
ensesi kalınlar tarafından görevden alındığı pardon üni'ye gönderildiğinin kanıtı, yerine gelecek olan isimle netlik kazanacak. eğer yerine gelecek kişi; "karşıki dağlar cenderme" formatında ilerlerse anlarız durumu. bir de bu kadar hassas bir konuda bu kadar hassasiyetsizlik sebebi nedir?!
Görevinden ayrılmamıştır, feminazi ak parti vekilleri imamı yemiştir.

Şimdi İslamiyete göre değil, devrin gereksinimlerine göre icazet verecek bir ılık imam gelebilir. Sonuçta islamiyete bir update lazım değil mi..

şu dakika gerçekleşen durum.

"Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ndeki akademik görevine geri döndü."

git