aynı isim ve soyadına sahip olduğun insan

1 /
hastane de karşılaştım. o zamanlar sağlık defteri gibi bir şey vardı. elektronik sistem yoktu.
herşey o deftere yazılırdı.
tavuk dürüm + ayran + sınırsız turşu 1.5 tl idi.
hemide dürüme baya baya tavuk koyarlardı.
fakfakir yemeği idi.
neyse konuya döneyim.
şişman sinirli bir hemşire doktor odasına çağırdı. ben kalktım bir baktım bir kız da kalktı. ikimiz kapıya yöneldik.
o bana sinirli bakıyor ben ona görücü gözü ile bakıyorum.
ikimiz birden girdik.
doktor beni sittir edip onu aldı. kadın dayanışması sanırsam.
sonra ben girdim.
aradan 2 gün geçti. o sinirli hemşire beni aradı. sanırsam benden hoşlanmış akşam yemeğine evine çağırıyor. şaka la şaka yanlışlıkla kızın sağlık defterini almışım.
geri getirmemi istedi.
öteki gün geri götürdüm. başka bir hemşire vardı. o baya baya hoş kadındı ama parmağında gollum yüzüğü gibi yüzük vardı.
kız baya baya bana kızmış. zaten en büyük aşklar nefret ile başlar ama neyse.
ay bi de o da ikizler burcu idi.
ama işte nasip olmadı.
Benim için Evlenmeden önceki soyadımda bir arkadaşımın "bu isim ve soyadında bir arkadaşım daha var" demesi üzerine tanıştığımız o zamanlar 30lu şimdi muhtemelen 40lı yaşlarında eczacı bir ablamızdır.
Başkaları da vardı Facebook'da 15 20 hesap, ikimiz birlikte bakmıştık hatta.

Şimdiki ilə de bir tanesi eşimin amca gelini olmak üzere bir kaç örneği vardır diye düşünüyorum. Tek isimli olup kütüğü Sinop'a aldıracak bir evlilik yapmanın bazı dezavantajları...
Yok, dünya üzerinde öyle biri yok. Dünyada bu isme sahip tek kişiyim. Her şeyi geçtim, soyadımın son temsilcisi benim. Evlensem yahut ölsem soyadımın devamı gelmeyecek.
12 yaşımdayken dişçide karşılaştığım insan. Dişçide ismim soy ismim anons edilince bu kız da ailesiyle yanıma geldi. Sekreter de ismi iki kez art arda yazdığını sanmış meğer. Randevumuz da arka arkayaymış. Tabi şaşırarak birbirimize baktık. Üzerimizde aynı mor mont var hadkejskd. Kaç yaşındasın muhabbeti de cringe geçti. O da 12 yaşında ve benle aynı ay doğmuştu. Sadece tipimiz çok alakasızdı. çok şaşırarak ailelerimiz de tanışarak dişçiden ayrılmıştık. Acaba napıyor şimdi. birdaha dişçide görmedim. Herhalde dişçisini değiştirdi.
Facebook zamanlarında kendi adımı ve soyadımı aratmıştım. Bi hesap çıktı karşıma çocukla adımız soyadımız aynı, tiplerimiz uzaktan benziyor, üstelik kapak fotoğraflarımız da aynıydı. Çocuğa yazdım kardeşim sen benim feykim misin xd diye ne alakası var yazmıştı. Demek ki değilmişsin bilader tamam. Afedersiniz tr4bzonluydu.

Edit: ayrıca bu başlık neden isim soyisim veya ad soyad diye açılmamış?
evlilik öncesi soyadımla merak edip bakmıştım bir keresinde ve ilk sayfada "abbâra, feci trafik kazasında hayatını kaybetti" yazıyordu. üzülmüştüm açıkçası. ölüm biz insanlar için evet fakat insanın aklına hemen "acaba hangi hayalleri yarım kaldı? arkasında yetim bıraktı mı?" gibi türlü türlü hüzünleniyor. kendi adıma üzüldüğüm ve her zaman mutlu hikayeler sunmayan bir durum velhasıl.
insanda stalk isteği doğurtan başlık. *

her yerde çıkan biri var, iki tane kızı var. çoğu yerde üyelik alma konusunda benden önce davranmış bir şekilde ama google'da ilk aramada önüme geçmesinden memnunum. teşekkürler süpermen.