azar azar

1 /
bir oyun reklamında devamlı çaldığı için günlerdir zihnimde yankılanan şarkı.

teyze sen bu şarkıyı nereden biliyorsun, azar azar azar azar diye dörtleyip çok eğlenceli diye dönüp durdu bütün gün evde velet..
Sahi bir faruk k vardı, ne oldu ona? Klibin koreografisi ile sürekli değişen aşırı parlak kıyafetler, faruk k’nın rezalet bol paça beyaz pantolonu, sound’ta değişik efektler, bol oyunculu, bol dansçılı enerjik 90lar sonu şarkısı. 2000’lerin başında sözlerin kalitesi düşerken daha çok klip ve şova önem verildiğini görmekteyiz.

Sosyolojik müzik devinimi için oynat bakalım;
">git
adam, sehpaya koyduğu bilgisayarında, hikâye yazarken, sırtında; belinden başlayıp, omuzlarına doğru hafifleyen bir ağrı hisseti. ağrıyı unutmak için biraz oyun oynayayım diyerek, bubble shooter oyununu açtı. bu oyunu severdi. kafa yormadan, kafayı yoran düşüncelerden sıyrılıverirdi, her defasında.
ağrı devam edince, bu kez devamlı briç oynadığı siteyi açtı. orada hem briç oynar, hem arkadaşlarıyla sohpet eder ferahlardı. umduğu olmadı. ağrı kendini unutturmadı, ağrıdı. adam böbrek yada böbrek üstü bezlerinin ağrıdığını düşündü, endişelendi.
gece olunca yattı. sabaha karşı, şiddetli ağrıyla uyandı, sırtında. kalktı. bir bardak su içti, biraz yürüdü, koridorda. ağrı geçer gibi olunca, rahatladı. tekrar yattı.
bir gün, ağrının günün her anında yanında olduğunu farkedince, ayaklandı. doktorun yolunu tuttu.
doktordan çıktı. dolmuşa bindi. ücretini verdikten sonra, dolmuşun en arka sağ koltuğunun boş olduğunu gördü, gitti oturdu. dolmuşun camına başını yasladığında, dilinden; azar azar kelimeleri döküldü. içi, salıncakta sallanan insanın, doruktan aşağıya düşerken, hissettiği gibiydi. kalbi yerinden fırladı, fırlayacaktı.
nasıl, sağlık için, her şeyden azar azar yermekteyse, yine sağlık için, bedenin yapabildiği her hareketi, zorlanmadan; azar azar yapacaktı. bunlar; sırtındaki ağrının, koltukta oturup, bilgisayar üzerine eğilip, uzun süre hareketsiz kalarak çalışmaktan, kaynaklandığını söyleyen doktorun, anlattıklarından çıkardığıydı. ağrının düşündüklerinden kaynaklanmadığına, sevindi sevindi.
bundan böyle, yarım saatten uzun hareketsiz kalmayacaktı. iki saatten fazla oturmayacaktı. saatlerce ayakta kalmayacaktı. dışarıda olmasa bile ev içinde; yürüyecek, atlayacak, zıplayacak, yuvarlkanacaktı.
sağlık için; azar azar her hareket...