Bağış yapılabilecek güvenilir kurumlar

1 /
Mevzu bahis yurt dışı olursa , bu yardımlar cidden ulaşıyor mu, kriz noktalarında ne kadarına izin çıkabiliyor gibi sorular zihinde dolanıyor. Ben yyd ve umuda koşanları sanki samimi buluyorum biraz daha..öte yandan Belki tam da bu yüzden türkiye içinde bilindik derneklerden şaşmamak lazım.. çocuk esirgeme gibi darüşşafaka gibi. Varsa çevreden sizin iyilik yaptığınızdan emin olduğunuz o vakıf da olabilir.

Evsizler için iyi güvenilir bir dernek çalışma bilen varsa , bu başlık altında paylaşırsa memnun olurum çünkü türkiyede haklarında en az çalışma yapılan grup evsizler gibime geliyor.

Edito: aşağıda tümyad dan bahsedilmiş evsizler için.
çare derneği bunlardan biri olabilir. iki senedir bağışlarımızı buraya yapıyoruz. kurban olsun sadaka olsun hepsi yerine ulaştığında videolu bir şekilde bilgilendirme yapıyorlar. Allah razı olsun tüm hayra vesile olanlardan.
''ihh'' uzun yıllardır yaptığı çalışmalarla bu konuda kendisini ispat etmiş bir kurum. başında bülent yıldırım gibi şahadete aşık bir lider olduğu müddetçe de hiç düşünmeden yardım yapabilirim.
onun haricinde yardım edilebilecek bir sürü kurum var ama ben cemaat yapılanmaları içindeki kurumları pek tercih etmiyorum. fetö'nün yıllar yılı paraları amerikalara taşıması bu konuda bize çok ders oldu. cemaatler yerine faaliyetleri daha açık kurumlar tercih ediyorum. mgv mesela.
diyanet de çok iyi çalışmalar yapıyor Allah razı olsun ama resmiyet de biraz samimiyeti öldüren bir şey mi emin değilim. müftülükten müftülüğe fark ediyor bu durum. bazı il müftülükleri gerçekten her şeyin hakkını veriyor helal olsun. mesela manisa müftülüğü.
Evsiz insanların birçok ihtiyacıyla istisnasız her gün, sokaklarda bizzat koşuşturarak ilgilenen başka kurum görmediğim için tümyad'ı çok takdir ediyorum ve güvenilir buluyorum.
bence dernek yerine fakir bir aileye ya da yetim çocuk bulunan bir aileye yardım etmek daha güzel. böyle yaptığınızda belki bir kaç gün sırıtık sırıtık gezersiniz. moraliniz yükselir. bilemiyorum.