baldız

hele ortaokul-lise yıllarındaysa, bildiğin şebektir. gülmekten öldürür insanı komik ötesi laflarıyla. bildiğin ergen sivilce modunda bin bir şebeklik yapar. başta çok kızar ablasını elinden alacaksınız diye fakat sonra ablasının mutluluğunu vs. görünce dayanamaz minik bir tosbağa kıvamında "enişte enişte" diye peşinizde dolanır.
devamını gör...
hısım akraba terimleri içinde tektir, nasıl mı. amcanın amcası var, eltinin eltisi var, bacanağın bacanağı var, ama baldızın baldızı yok. bu yönüyle tekmiş.
devamını gör...
türk kültüründe ensest öncesi hazırlık kültürü bilinci durumu. bir tür dogvill kültür. sanat dünyamızda en popüler örnek nazan öncel sanırım aklıma ilk gelen bu oldu.
devamını gör...
yavrularımızın teyzesidir, karının kız kardeşidir.

baldızını seven erkek var mı acaba bu dünyada çok merak ediyorum gerçekten.

ben henüz baldızını seven bir erkek görmedim değerli dostlarım göreniniz duyanınız var mı?
devamını gör...
ablamla eniştemin evliliklerinin ilk yıllarında eniştemin bana hitabında "çuvaldız" şekline çevirdiği kelime.
zaman içinde eniştem abiye dönüştü, ben de kızkardeşe. bizim hayatımızda "baldız" sadece başkalarına bizi tanıtırken kullandığı bir kelime haline dönüştü.
yani bir önceki tanıma atfen söylüyorum bunu, biz birbirimizi çok severiz çok şükür.
belki de eniştemin, lisede dört yıl aynı sırada oturduğum arkadaşımın abisi olmasındandır, bilemiyorum.
devamını gör...
kadir inanır ve müjde arın oynadığı eğlencelik hoş bir filmdir. piknik sahnesiyle , kara murat horozuyla, hasanın topun başına geçişiyle güzel sahneleri vardır.


--- alıntı ---
Türk Sinemasının Klasiklerinden Kadir İnanır ve Müjde Ar Başrollerini Paylaşıyor Bir Temel Gürsu Filmi
Senaryo: Suavi Sualp, Erdoğan Tünaş; Görüntü Yönetmeni: Kenan Kurt

Almanya' dan dönen Hasan (Kadir İnanır) kasabada hasretle beklenmektedir. Çünkü kasabanın zengin eşrafından olan beşik kertmesinin babası, onu bir an önce kızıyla evlendirmek istemektedir. İki kızı vardır. Biri güzel (Müjde Ar), diğeri Hasan' ın beşik kertmesi olan çirkin kızdır. Bunu öğrenen Hasan İstanbul' a kaçar, ama güzel baldız hep aklındadır.Türk sinemasının en iyi komedilerinden olan bu filmi mutlaka izleyin...
--- alıntı ---

(bkz: hasan bu durmaz artık)
(bkz: hasanı kim tutacak)

http://www.videopage.org/fi...
devamını gör...
azmi' nin babasina yolladigi mektup insani ayri bir yarmaktadir.

biricik aslan babacığım, ne kadar mahçup oldum anlatamam daha ilk vuruşta foyam meydana çıktı. hocam çok kızdı, ama çok inatçı bir hoca sana mutlaka öğreticem dedi. öyle bir vurucu olucaksın ki, dünya alem şaşıracak dedi. kendisi usta bir vurucu babacığım, bana her türlü vuruş şeklini öğretiyor, önden vurma, arkadan vurma, alttan vurma, üstten vurma, yandan vurma....
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.