barış pınarı harekatı

gelsin zamlar,gelsin vergiler harekatı. bir afrin bize nelere mal oldu herkes bildiği halde hala harekat sevdalıları var,anlaşılır gibi değil. uçurtma büyüklüğünde bir dronu düşürmek için iki f-16 kaldırıyoruz, media marketten 5 bin tl ye alınabilecek bir aracı vurmak için 100 binlerce dolar harcıyoruz. sonumuz nereye gidecek çok merak ediyorum. bu işin tek yolunun, "esat" ile müzakereden geçtiğini anlamak bu kadar mı zor? adamı tüm dünya indiremedi, biz hala neyin peşindeyiz? sana yad eder mi adam oraları?
devamını gör...
ypg 'ye giden tırların geçiş güzergahının vurulduğu operasyon. 10 tırın geri döndüğü söyleniyor. tsk şimdilik ısınma aşamasında.

edit: abd den hava sahasının kapatıldığı açıklandı yarım saat sonra pentagon kapatılmadığını açıkladı. abd çok karışık atılan tweet ler 1 saat geçmeden siliniyor.

edit2: bir ypg karargahı vuruldu.
devamını gör...
doğru yada yanlış bir operasyon başlatıldıysa ülkecek duruşumuz tek olmalı.. devletin milletin yanında olmalıyız..

Allah önce askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun, onlara güç kuvvet versin..
sonra masa başında karar verenlerin..

Allah sonumuzu hayır etsin..
devamını gör...
bu bir işgal harekatı değil güvenlik operasyonu. ilhak olmayacak sonunda. barış yolları da sonuna kadar denendi adamlar çıkmıyor işte 30 km öteye. e yanıbaşında giderek palazlanan bir terör devletine türkiye göz yumacak değildi. zamanında yumuldu ne olduğu ortada. ırak bin parça, kuzeyi hala pkk'nın en sağlam üslerini barındırıyor. bu bölge türkiye'nin 1. dereceden iç meselesi. ordu da harekete geçmişken gerisi boş laf. yıllarca sürecek bir iç savaşa mal olacağına 1 harekatlık mühimmata mal olsun. Allah yardımcıları olsun.
devamını gör...
bu meseleyi yalnızca suriye'nin iç meselesi olarak görmek aymazlık kusura bakmayın. türkiye uluslararası hukuktan doğan haklarını kullanıyor. bu hakları yok saysak bile bize putin'in hatırlattığı adana mutabakatı da müdahale için yeterli bir sebep oluşturuyor zaten.
devamını gör...
başlık altındaki entry oylamalarından takip ettiğim harekat. gaza, mesele, yar ve yardım, bir de öpme konunun anahtar kelimeleridir. neden bu kadar insan devletçe düşünür akıl alır değil. bizi bu hale getirenler, emevi camii'nde cuma namazı kılma fantazisi yapanlardı. dış politikan yamalı bohçaya dönmüş, saygınlığın yok, maşa olmuşsun. senin bundan haberin yok. israil suriye'yi bombalarla döverken, Allah-u ekber diyen, gece rusçu uyuyup sabah amerikancı kalkan adamsın. elalemden evvel kendine bak.
devamını gör...
olması gereken ve hatta geç kalınmış harekat. destekliyoruz.

abd ve pkk ittifakı yara alacak haliyle. abd’nin kürtlerle işi bitmedi elbette. abd para ve silah verdi, kürtleri kullandı, kullanacak elbette hemen kenara atmaz. maliyet hesabına göre bir müddet daha kullanması gerekli. çünkü binlerce tır verilen silah var!

Allah mehmetçiğin yar ve yardımcısı olsun.
devamını gör...
bizler sıcak damlarımızda kahramanlık veya muhaliflik teraneleri savurmaktan boş analizler kasmaktan başka bir halta yaramazken vatanın gerçek sahipleri mehmetçiklerimiz çoktan yerlerini aldılar.

onlar masumlar, inançlılar, imanlılar gerisi fasarya. savaşlarda genelde en çok siviller zarar görür. ordumuzdan bu konuda müsterihiz. inşallah hiçbir bir masumun kanı dökülmeden ve kaybımız olmadan emelimize ulaşırız. Allah yar ve yardımcıları olsun.
devamını gör...
cumhurbaşkanının açıklamalarına müteakip rasülayn ve tel abyad'a düzenlenen hava operasyonu ile başlamıştır.

16.40 ; rasülayn,tel abyad ve ayn isa çevresi sürekli olarak havadan vuruluyor. en uzak yer ayn isa , sınıra 30 km. vurulan bölgeler mühimmat depoları,lojistik üsler. pkklılar şu an uçakların görüşünü kapatmak lastik yakmaya başladılar bölgede.

16.45 ; obüsler de atışa başladı , şu ana kadar 30 kadar noktanın vurulduğu söylüyor. sınırda kara birliklerimiz mobil halde fakat girilmedi

16.47 ; malikiye bölgesinde amerika kaynaklı hava hareketliliği var. siviller rasülaynı boşaltmaya başladı.

16.49 ; tr bölgenin internet ve telefon erişimini tamamen kesti.

16.52 ; diyarbakır'da pistler sürekli hareketli. f16'lar ard arda inip kalkıyor. uluslararası basın haberleri geçmeye başladı. reuters haber geçti.

16.57 ; şu ana kadar vurulan bölgeler ; esediye,bir nuhi,huşan,ayn isa,rasulayn,sere kaniye,derik,telabyad.
derik bölgesinde abd hava hareketliliği var.

17.00 ; fox'un geçtiği habere göre trump kesinlikle ypg'ye yardım edilmeyecek talimatı verdi. kaynak ; https://twitter.com/JenGrif...

17.03 ; çok ilginç ; rejim ve iran'a bağlı güçlerin pyd kontrolündeki tabka bölgesine doğru hareketlendiği söyleniyor. kaynak ; https://twitter.com/zana_me...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.