bear grylls

#özgürler 

discover channel'da yeni bölümleriyle ekranlarda olacak yine. tvde seyredilecek 2-3 programdan birini yapan macera adamı, bu arada outdoor giyimede el atmış kendi markasını kurmuş.
devamını gör...
--- alıntı ---

gerçek adı edward michael grylls olan, bir zamanlar discovery channelde ultimate survival programını sunmuş akabinde man vs. wild adlı programa başlamış ingiliz dağcı. ingiliz özel kuvvetlerinde (sas) 3 yıl hizmet etmiş akabinde 1996 yılında kuzey afrikada bir paraşüt atlayışı eğitimi sırasında henüz havadayken praşütünün kubbesinin yırtılması sonucunda 5000 metre yükseklikten yere düşmesi gereken hızdan daha hızlı bir şekilde düşmesi ile omurgasını 3 farklı bölgeden zedelenmesine neden olmuş ve bu olayın sonucunda ingiliz kraliyet özel kuvvetlerindeki görevinden ayrılmıştır. özel kuvvetlerde aldığı silahsız dövüş, çöl ve kutup savaş taktikleri ve zor şartlarda hayati idame hakkındaki uygulanmış tecrübeleri ile şimdilerde her program başına ortalama 9000 ingiliz sterlini para alarak hayatını kazanmakta ve çeşitli hayır kurumları ile beraber yardım faaliyetlerinde bulunurken diğer tarafdanda bazı tırmanış tecrübelerini kitaplarla dağcılık severlere ulaştırmaktadır.

--- alıntı ---
devamını gör...
trt hd de "insan doğaya karşı" isimli güzel programı olan tuhaf canlı.

insan değil kesin. yoksa o börtü böcüğü canlı canlı yiyemezdi.
devamını gör...
adamın dibi, büyük reis. iğrencin açıklamaya yetmediği bir midenin sahibi.

o böcekleri canlı canlı yeyişi, her canlıyı besin olarak kullanışı ve leş bile yiyebilmesi onu doğadaki en güçlü adaptasyon ustası yapıyor. bu adam var iken kimse kendine survivor filan demesin.
devamını gör...
olurda sibirya'ya yolumuz düşerse ve bir sağ kalma mücadelesine girişirsek ne yiyeceğimizi bize uygulamalı olarak gösteren vatandaş.

* * *
devamını gör...
eski ingiliz özel kuvvetleri mensubuymuş, aslen paraşütçü. bikaç kemiğini kırmıştı vakti zamanında, bunun gibi 10 tane adamın olsun sırtın yere gelmez.
devamını gör...
unutmadan söyleyelim protein, karbonhidrat ve yağlardan oluşan mönüsüne girebilen güzide besin maddeleri şunlardır:

--- dikkat! iğrençlik içerir. ---

fil boku?
yemiştir...

her türlü eklem bacaklı?
artık sıradanlaştı onun için, sos falan koymak gerekir... *

her türlü sürüngen?
vazgeçilmezidir. *

omurgalı hayvanlardan memeli sınıfının tüm sistem, organı, dokusu?
karda donmuş manda leşi gözünden tutun da, keçi testisine kadar. hemi de çiğ çiğ. *

veee son olarak leziz bir içecek...
öz idrar. * * *

--- dikkat! iğrençlik içerir. ---

devamını gör...
(bkz: çakma tarzan)

her bulduğunu yemesi üzerine program yapan, kurtuluş sahneleri abartılı göstermeyi başaran bir vatandaş. bir keresinde yüksekliği iki adam boyu bile olmayan bir yerden suya atlamadan önce atlayacağı yerin yüksekliğini 7-8 metre ilan etmiş, ayrıca ürgüpte yaptığı çekimler sırasında peribacalarının olduğu sit alanı olan ve etrafı turistik tesislerle dolu olan yerleri çölün ortası gibi tasvir etmiş ve tarafımca inandırıcılığını yitirmiştir. *
devamını gör...
trt belgeselde haşır huşur böcek yiyen, kuş yuvası arayan, nerede kovuk, in, mağara gibi tekinsiz yer var girip çıkan herif.

devamını gör...
çılgın bir adam. bir kere deve leşinin midesinden yediği otları çıkarıp sıkıp suyunu içmişti. sonra çok fırtınasından korunmak için deve leşinin organlarını çıkartıp içine girip yatmıştı.

bu adam esasen özel kuvvetlerde askermiş bildiği çoğu şeyi orada öğrenmiş.
devamını gör...
müthiş bir deli. her şeye protein gözüyle bakıyor. çölde, deve örümceği yakalayıp yedi la! herşey tamam ancak leş yemesi acayip mide bulandırıcı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.