beka sorunu

türkiyemizle yaşıt, o var oldukça baki olacak müzmin sorun.

beka sorununun olduğu yerde adeten yasa askıya alınır, kurban edilir ve olağanüstü hal egemen olur. olağanüstü hal tek yasadır. bu halde, devlet vatandaşına güvenmez. güvenlik mahkemeleri, güvenlik soruşturmaları, güvenlik yasaları,, işte her ne varsa başına güvenlik eklenmiş hali,, özenle teşkil edilir. istihbarat örgütleri kendi vatandaşlarını fişlemeye başlar -ki her türk vatandaşı asker olduğu kadar jurnalci bir ajandır da. falan filan.
işte bunlar hep ötüken ormanlarına geri sürülme paranoyasından. (bkz: tutunamayanların politik psikolojisi)
devamını gör...
memleket üniversitelerinin, internet trollerini konferans için üniversiteye davet etmesidir. bakın işte burada gerçekten büyük bir beka sorunu var.
devamını gör...
şimdi hangi durumda bölünüp yok oluyoruz yerel seçim sonucuna göre?

mesela ankara chp'ye gidince ülke yıkılıyor mu? genel oy oranı mı? keşke önce bunu bir tesbit etseydik ya. mevzu ortada kalacak yine.
devamını gör...
bir bahanedir. bu bahane ile alttan alttan o kadar çok su götürülüyor ki, ortada beka falan kalmıyor. madem devletin bekası her şeyden önce geliyor, neden bunu sadece halk düşünmek zorunda? neden siyasiler kılını kıpırdatmazken hep halk fedakarlık yapıyor? kardeşim siyasilerin beka falan düşündüğü yok. tek düşündükleri koltuk. koltuk bekalarını da devlet bekası altına gizlemişler. fetö hükümet ile uğraşmadan önce fetö değildi. ondan önce devletin altını oymuyor muydu?

eğer beka istiyorsanız halk yönünden gidin. "falanca siyasi gelmezse mahvoluruz, biteriz" demek saçmalıktır. Allah haşa aciz veya zalim midir ki dinine sarılmış halkı perişan etsin? "nasılsanız öyle yönetilirsiniz" hadisini duymadınız mı? eğer ortada bir başarı varsa halkın başarısıdır. bir başarısızlık da varsa o da baştakilerin başarısızlığıdır. bu kadar net.
devamını gör...
demokrasi ekseninde yapılan bir yerel seçimin sonucuna göre ne oluşur ne de giderilir. zaten reis de kazananın ak parti olduğunu açıklamadı mı? nedir bu gerilim, nedir bu gözyaşları. reisin sözü mü muteber değil yoksa demokrasi mi çarptı?
devamını gör...
ya kakara kikiri yapıyorsunuz ama ülkenin yok oluşu bu akşam itibariyle başladı. ne aymaz adamlarsınız ulan!

dervişin vintır iz kaming demesi de boşa değilmiş demek ki. adam havayı iyi koklamış.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.