beklemek

1 /
minibüs arkasında olanı yüzünden bir gün kazara takla atacağım mevzu.

o bir yolcuyu indirip bindirmesini bekleyemiyorum, allah’ım sen aklıma mukayyet ol.
Hele bir de bir buçuk saattir gelmeyen duruşma içinse ekstra sinir bozucu olan durum.

Cidden anlamıyorum ya, asliye cezalık bir davada en fazla kaç tanık dinletilmiş olabilir, kesin içerde Müge anlı çekiyorlar!
Nalet bişi. Bakın 2 saattir söylediğim yemeği bekliyorum. Bu nasıl yemekti ulan? Altı üstü bi köfte söyledim. Köfteleri yenmeleri için ikna mı ediyorsunuz, köfteler firar mı etti ne yaptı ki, hala gelmedi?
sabır işidir
zorunda olmak sözü, hep negatif durumlar için kullanılır ve zorunda bir bekleyişse en beteridir. ve bir de zorunda beklediğinizin, insanlık vasıflarıyla karşılaştırmada en ufak bir benzerliği dahi bulunmuyorsa zulüm gibidir. evet, Allah CC kimseyi zorunda olmak durumunda bırakmasın.
evet beklerken yazıyorum. insan! kadar, insanı yoran başka bir şey bilmiyorum.
uzun süre saat taktıktan sonra saati çıkarsanız bile kolunuzda varlığını hissedersiniz ve sık sık saati yoklarsınız ya işte beklemekten vazgeçtiğinizde de böyle bir etki oluşturur insanda. bazen yine bekliyor bulursunuz kendinizi fark edince hay allah beklemeyecektim şeklinde hayıflanırsınız. Hem zaten bir kez beklenir bakın ben bir kez bekledim yaşlı bir kadın ölmüş olabileceğimden şüphe etti.**