beklemek

1 /
sabır işidir
zorunda olmak sözü, hep negatif durumlar için kullanılır ve zorunda bir bekleyişse en beteridir. ve bir de zorunda beklediğinizin, insanlık vasıflarıyla karşılaştırmada en ufak bir benzerliği dahi bulunmuyorsa zulüm gibidir. evet, Allah CC kimseyi zorunda olmak durumunda bırakmasın.
evet beklerken yazıyorum. insan! kadar, insanı yoran başka bir şey bilmiyorum.
uzun süre saat taktıktan sonra saati çıkarsanız bile kolunuzda varlığını hissedersiniz ve sık sık saati yoklarsınız ya işte beklemekten vazgeçtiğinizde de böyle bir etki oluşturur insanda. bazen yine bekliyor bulursunuz kendinizi fark edince hay allah beklemeyecektim şeklinde hayıflanırsınız. Hem zaten bir kez beklenir bakın ben bir kez bekledim yaşlı bir kadın ölmüş olabileceğimden şüphe etti.**
Aynı hastalıktan marazi olmayan var mı şu âlemde? Aynı hastalık ya da başka … Bu taltif makamını(bekleme) neye borçluyum bilmemekteyim. Aynı hastalık değil ihtimal aynı şifa, şifa yani beklemek.
beklemek,ilkel bir kabilenin dansına sözlükte isim bulmaktır. beklemek,taze bir ölünün henüz çekilmiş kanı kadar sıcaktır. beklemek, suya düşmüş güneşi çamaşır ipinde kurutmaktır. beklemek,beklerken beklediğini belli etmemek kadar çaresizdir.
Sabırsız insan fıtratına ters durum. Zaman durumuyla ilgili hiç problemim olmadı, çünkü bu konuda disiplin sahibi olunması gerektiğine inanıyorum. Karşınızdaki insana saygıdır bu. Dikkat etmeyenleri, bekletenleri de allah bildiği gibi yapsın. Sinirlendim gene.