Ben aşılandım maskeleri

1 /
Olay maske takmak değil, maskenin üzerinde yazan yazı. Turizm çalışanları, sokak köpekleri değil. Ne demek "ben aşılıyım"? Ayrıca birinin aşı olduğunu kanıtlaması gerekiyorsa bunu yapması gereken gelen turist. Pek çok ülkeye gitmeden endemik hastalıkların aşıları yapılmak zorundadır. Kaldı ki covid endemik değil, pandemik. Yani tüm dünyada olan bir hastalık. Dolayısıyla öncelikle turistler aşılandığından emin olunmalı. Onlar aşı olduktan sonra ne bize taşırlar ne herhangi bir bulaştan etkilenirler.

Ayrıca buradan pasaportuyla vatandaş gibi gezen turistlere de büyük selamım var.

Not: ben o maskelerin takıldığı bir ülkeye gitsem gülmekten hiç bir şey yapamam.
Bi turizm çalışanı olarak söylüyorum. Turistin gelmesi için, işlerin açılması için, işsiz kalmamak için bu maskeyi rahatsız olmadan takabilirim. Eğer bu maskelerin turistin gelmesine faydası olacaksa bi problem görmüyorum. yine hukumet elestirmek için yapılan her hamleyi etraflıca düşünmeden eleştiriyoruz. Turizm bakanlığı bilmiyor burada mehmet biliyor, hasan biliyor, ayşe biliyor. Bilebilirsiniz ama tanımları okudum kimse turizm çalışanı gözünden bakmamış. Ben bu durumu pek sallamıyorum ama bir de şöyle düşünün Mart 2020'den beri evdeyim. Bu sürede işsiz kalabilirdim, kalmadım. Bi sonraki ay işsiz kalabilirim. Sonraki ay kalabilirim. Bu yıl da turist gelmezse bir çok şirket batacak. Küçük şirketler zaten geçen yıl battı. Büyükler de bu yıl batabilir. Oteller batabilir. Turizm bolgesindeki esnaflar batabilir. Evet bir maske taktık diye turist gelmeyecek ama bu güven verecektir. Belki bunu amerika da yapacak, ispanya da yapacak. Ama biz hem din alimiyiz, hem siyaset uzmanıyız, hem futbol direktörüyüz. Kısacası herşeyiz.
komik olan ise bu virüsün dışarıdan gelmesi ve o dışarıdakilerin keyfince gezmesi. virüsün değil bunu mustehak gören acınası para düşkünü sefil yönetimin Allah belasını versin.
Empati yaptım yine de olmadı, ne kendime ne de karşımdakine yakıştıramadım. Ne yandan baksan onur kırıcı.
hem Şimdi düşünüyorum da misal mahalle yanarken zevk ü sefa için tatile çıkmış bir turistim. ekmeğinin peşindeki turizm çalışanına güvende olduğu mesajını ben vermeli değil miyim?

Tamam turizm ekonominin toparlanması için çok önemli, turizm çalışanları çok zor durumda. Ama onlara yardım edelim derken bu tarz küçültücü durumlara düşürmeye gerek yok. Güvenli turizm çok farklı şekillerle çok daha düzgün bir üslupla pazarlanabilir.
Onur kırıcı maskelerdir. Bu virüs tek taraflı bulaşan bir şey mi? Neden gelen turistlere de taktırılmıyor peki?
Yabancı konuk ağırladığında bakanlar, cumhurbaşkanı da bu "ben aşılandım, siz eğlenin" maskelerini taksa aynı şekilde normal karşılanır mı?