Ben neden sevilmiyorum

1 /
Bazen ben de kendime sorarım. Ama arkadaşlarım var beni seven. her ne olursa olsun iyiliğimi isteyen kocaman bir ailem ve bir de kediler. Gerisi çok da mühim değil. *
İhsan değilsin. İnsan ihsanın kuludur. Yani kendisine iyilik yapanın esiri olur. İyilik yap denize at balık bilmiyorsa o kendi şerefsizliğidir hani yani.
en çok aratılan soru olması gerçekten vahim. demek ki insanlar sevgiyi görmüyor, hissedemiyor. zannediyorum bu soruyu en çok 20 yaş altı gençler sormuştur.
acaba ailelerinden mi sevgi görmüyorlar? öğretmenleri mi kötü davranıyor.? üzerlerinde akran baskısı mı var?

ne olur çevrenizdeki insanları sevdiğinizi belli edin.

bu soruların hepsi selametle sonuçlanmaya bilir. özellikle bugünün dünyasında perspektifler tek tek yok olurken tek tipleşen insan bu soruların cevabını doğru kanalize edemediği zaman bu dünya zalimlerin olur.

hadi diyelim ailesi sevmiyor, psikopat bir aileye sahip. peki bu soruyu soran kişi sana diyorum: sen kimi seviyorsun? sevdiğine sevdiğini gösterebiliyor musun?

biliyor musun insani ilişkilerde sevgi emek ister.

sevilmek insanın su gibi ekmek gibi bir ihtiyacı. insan bazen arkadaşına iyi ki varsın kardeşim seni seviyorum demeli demek ki.
ayrıca şuna değinmek de istiyorum: çevrenizdeki insanların sevgi dilleri farklı olabiliyormuş, sevgi dillerini çözün kendi sevgi dilinizi de bulun deniyor. ben de henüz bu dili bulamadım ama biliyorum ki dünyada tek kalsam bile beni seven var.

sizi seven bir var.
ola ki internette bu tanımı okudun, bir şekilde buraya yolun düştü. ve karşına bu tanım çıktı. dünyada tek kalsan bile seninle hep birlikte olan seni hiç terk etmeyen var. O'na sığın.

ay ne bileyim dertlendim sözlükcüğüm. yazık bize, diğer sorular bu kadar üzmedi.

Allah kimseyi sevgisizlikle sınamasın.


"Allah’ın rahmeti sayesinde sen onlara karşı yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp giderlerdi. Artık sen onları affet. Onlar için Allah’tan bağışlama dile. İş konusunda onlarla müşavere et. Bir kere de karar verip azmettin mi, artık Allah’a tevekkül et, (ona dayanıp güven). Şüphesiz Allah, tevekkül edenleri sever." (al-i imran, 159)