berat tv

hürriyet yazarı mehmet yakup yılmaz'ın iddiasına göre ilahi yayınlanırken ilginç reklamlar yayınlayan televizyon kanalı.


--- alıntı ---
Rızkının onda dokuzu ticaretten çıkıyor!


GEÇEN gece uykum kaçınca televizyonda kanallar arasında zıplarken ilahiler yayımlayan bir televizyon kanalına rastladım. Berat TV adını taşıyan kanalda Medine Gülü isimli ilahinin klibi dikkatimi çekti. Sonuna kadar dinledim.


İlahi ne kadar sürdü tam hatırlayamıyorum. O süre boyunca ekranın altından geçen bant reklamlarda “saçları boyamadan yeniden siyahlaşmasını sağlayan losyon, küçük ve sarkık göğüs sorununu çözecek merhem, güçlü bir erkek olmanızı sağlayacak müstahzar, cildinizi ilk günkü haline getirecek krem” duyuruları vardı. Ekrandaki klibin uhrevi dünyası ile pek uyuşmuyordu ama ben ona takılmadım. İlgimi çeken, bu ürünlerin reklamlarının serbestçe yapılabiliyor olması.

Benzeri bir ilan normal gazete ya da televizyonda yer alsa Sanayi Bakanlığı’nın ilgili birimleri harekete geçer, dünyanın cezasını o gazeteye ya da televizyon kanalına keser ve çatır çatır tahsil eder.

Reklam Denetim Kurulu’nu filan hiç saymıyorum! Acaba Bakanlığın tüketicileri aldatıcı reklamlara ve aldatıcı ürünlere karşı korumakla görevli birimlerinin bunu görmezden gelmesinin nedeni “Nasıl olsa o televizyonları kimse seyretmiyor” diye düşünüyor olması mı?

Yoksa sebep “Din kardeşimiz, rızkının onda dokuzunu ticaretten çıkarıyor, dokunmayın yapsın” düşüncesi mi?
--- alıntı ---

http://www.hurriyet.com.tr/...
devamını gör...
evet ilahi okunurken vpills reklamı yapan radikal(i) islami kanalizasyon...

kanal 7 mahreçli ve uydudan onun altında çıkan kanal. tvt gibi.

tıpkı çöpçatanlık ve arkadaşlık siteleri gibi.aynı kişiler islami evlilik sitelerini de finanse etmesi gibi.
akıllı olalım biraz lütfen.

cemal kuru dinlerken kendinden geçen ev teyzelerinin masumane duygularıdır kullanmak ve de paraya tevdi etmek istedikleri.
devamını gör...
hürriyet yazarı mehmet yakup yılmaz'ın iddiasına göre ilahi yayınlanırken ilginç reklamlar yayınlayan televizyon kanalı.


--- alıntı ---
Rızkının onda dokuzu ticaretten çıkıyor!


GEÇEN gece uykum kaçınca televizyonda kanallar arasında zıplarken ilahiler yayımlayan bir televizyon kanalına rastladım. Berat TV adını taşŸıyan kanalda Medine Gülü isimli ilahinin klibi dikkatimi çekti. Sonuna kadar dinledim.


ilahi ne kadar sürdü tam hatırlayamıyorum. O süre boyunca ekranın altından geçen bant reklamlarda “saçları boyamadan yeniden siyahlaşŸmasını sağŸlayan losyon, küçük ve sarkık göğŸüs sorununu çözecek merhem, güçlü bir erkek olmanızı sağŸlayacak müstahzar, cildinizi ilk günkü haline getirecek krem” duyuruları vardı. Ekrandaki klibin uhrevi dünyası ile pek uyuşŸmuyordu ama ben ona takılmadım. ilgimi çeken, bu ürünlerin reklamlarının serbestçe yapılabiliyor olması.

Benzeri bir ilan normal gazete ya da televizyonda yer alsa Sanayi BakanlığŸı’nın ilgili birimleri harekete geçer, dünyanın cezasını o gazeteye ya da televizyon kanalına keser ve çatır çatır tahsil eder.

Reklam Denetim Kurulu’nu filan hiç saymıyorum! Acaba BakanlığŸın tüketicileri aldatıcı reklamlara ve aldatıcı ürünlere karşŸı korumakla görevli birimlerinin bunu görmezden gelmesinin nedeni “Nasıl olsa o televizyonları kimse seyretmiyor” diye düşŸünüyor olması mı?

Yoksa sebep “Din kardeşŸimiz, rızkının onda dokuzunu ticaretten çıkarıyor, dokunmayın yapsın” düşŸüncesi mi?
--- alıntı ---

http://www.hurriyet.com.tr/...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.