beşiktaş

1 /
elinde bulunan adam akıllı tek sol kanat oyuncusu olan rıdvan yılmaz'ı satıp, yerine tekrardan sol bek arayan yöneticileri olan takım. yahu adamın alternatifini bulursunuz ondan sonra satarsınız. efsane liverpool maçımızda defansımızda necip vardı. en son oynanan hazırlık maçında defansımızda yine necip vardı. yani değişen bir şey olmamış batı yakasında. bu kadar basiretsiz olmak büyük başarı olsa gerek. tez konusu olarak spor fakültelerinde okutulmalı bu durum.

necip'in boku buncuklu mu acaba diye merak ediyorum gerçekten. maksimumu 10 üzerinden 5'i geçemeyecek bu necip'ten neden kurtulamıyoruz azizim? takım satış listesine koysa kimse para verip almaz lan bu adamı. nedir bu necip'in sırrı sayın beşiktaş yöneticileri?
yanlış bir teknik direktörle ve işe yaramayan bir sistemle oynayan takımım. Bu sezon üst grubun biraz altında ve orta sıralarda geçecek, maalesef görünen o. Geriden topla çıkan her takım bu takımı ezer.
ayrıca takım gol atamıyor. Ön tarafta bir planımız yok gibi turuyor.
Başkanımız cebi kulübün kasasından para çıkarken yine ince eleyip sık dokuyor. Satıcı tarafta olmak istemezdim. Başkanla pazarlık hayattan soğutur.
2021/22 sezonu bitmiş, takımda düşünülmeyenlerle sözleşme uzatılmamış, tamam. ama takımda tutulmak istenenlerle de anlaşılabilmiş değil. hatta "gençlerimiz, gençlerimiz" diye övünülen, rıdvan ve serdar, eskilerden güven bile sözleşme yenilemeye yanaşmıyor.

görünen o ki, yine sağlıklı bir sezon öncesi kamp dönemi geçiremeyecek futbol takımı.
#7133887

Bu yazıdan depreşti gökçe yüreğim.

Fikret Orman, iş başına geldiklerinde, kulübün 300 milyon lira gibi bir borç yükü olduğunu, oyuncuların ödemelerini yapamadığını, borçlarını ödeyemediğini, gelirlerinin üzerinde temlik olduğunu, kulübün yönetilebilir olmaktan çıktığını; bu sorunları çözdüklerini, kulübün kredi durumlarını ve bankalarla ilişkilerini yoluna koyduklarını, kulübün borçlarını ve oyuncu maaşlarını ödeyebilir duruma geldiğini söylemişti. 2,5 milyar borçla kulübü devrettiği, Peşinden gelen ahmet nur Çebi de, hemen hemen aynı şeyleri söyledi, sonunda da işleri yoluna koyduklarını... borç 5 milyar tl.

Giden-gelen yönetimlerin yaptığı tek şey, var olan ödenebilecek ve ödenemeyen borçları, muhtemelen, devletten de birilerini araya sokarak yeniden yapılandırıp, üzerine yani faiz ve vade farkları ekletip, uzun vadeye ötelemek. Böylece, kulüp yönetilebilir durumda kalıyor. Ancak, yeni ve sürekli bir gelir kaynağı eklenmiyor. İdari olarak yönetilebilirlik, orta vadede ekonomik olarak sürdürülebilirliği sağlamayacak. Her yıl üç sponsorla yolları ayırıp, yeni üç sponsorla anlaşıp, bunu ekonomik başarı diye anlatıyorlar, ama artık yolun sonu görünüyor.
2021 yılı olağan mali kurulunda, toplam borcu 4 milyar 900 milyon 612 bin tl olarak açıklanmıştır. Aktiflerin içinde gösterilmekle birlikte, normalde tahsil edilmesine dair hiçbir umut olmayan alacaklar da düşülse, 5 milyarın çok üzerinde olduğunu düşünüyorum. Dünyada 230 ülke olsa, 100'ünün yıllık bütçesi bu civarda değildir.