bestseller

1 /
keçiboynuzu yemek gibi bir şey. keçiboynuzu tadı almak için kilolarca yemeniz gerekli.
tek bir altını çizeceğiniz cümle için bazen 600 sayfa okumak zorunda kalırsınız.
bazen de altını çizeceğiniz cümle hiç olmaz.
"en çok satılan kitap"tır.. popüler kültürün kurbanı olmuştur. görülen o dur ki, kitap okuma alışkanlığı sadece 'çok okunan kitap'lardan ibarettir..

tıpkı çok fazla izlenen diziler ve filmler gibidir. gerçek okuma kültürünü yansıtmaz efenim.. ayrıcana en sinir olduğum şekildir.
sıklıkl aşağılansa da insanlara okuma alışkanlığı kazandıran çok satan kitaplar. özellikle popüler bestseller romanlar içinden kaliteli örnekler de çıkar.
türkiye'de son zamanlarda pir çıkan kayıp gül adlı kitapta da yazan ibaredir.hürriyet gazetesi yazarı ezgi başaran kitap hakkında bestseller olayı ile ilgili güzel bir yazı yazmış . okunmaya değer yani .

git okuyabilirsiniz.
Sürekli çamur atılan kavram.

Madde 1: kimse bestseller yerine "en çok satan" demediği için entellik yapmaya çalışmış olarak yaftalanamaz. BEstseller artık klişeleşmiş bir kavramdır. "tamam" yerine "ok" demeyi mantığınız kabul ediyor da, bunu neden etmiyor?

MAdde 2: Bestseller* kitapların hepsi boş, aptal saptal kitaplar değil. Böyle bir yargıda bulunan insanın, ömrü hayatında hiç bestseller kitap okumadığını düşünmek zorundayım.

Madde 3: Okumadığınız birşey hakkında yorum yapamazsınız. Kimse size bu hakkı tanımaz.
aşağılandıkça kalite ispat edilmeye çalışılan, oysa bir çok insana okuma alışkanlığı ve genel kültür katabilen yazım türü. alt metinlerden az da olsa bir şeyler öğrenmek mümkündür. örneğin jean christophe grange'dan hiçbir şey öğrenemeyen var mıdır, sanmam. yapmayın insanlar okumuyor; bırakın da gerekirse red kit okusunlar. zira ben red kit ten dahi çok şey öğrendim.