beyaz saray

white house. bunu bir de sözcüsü var. en çok kurduğu cümle şu olmalı: "olayları yakından ve endişeyle izlemeye devam ediyoruz."

o olaylar boy boy olsun sizin... neyse. bu kadar basma-kalıplık olur mu yahu.
devamını gör...
ziyaretin gerçekleştiği yer, islam'a ve müslümanlara karşı düşmanlığın yeryüzündeki merkezi,

ev sahipliği yapan, islam topraklarını işgal etmiş ordunun başbakanının eşiydi. o vahşi ordu ki müslümanların hayatlarını keder ile doldurup, param parça etti. o aşağılık ordu ki namusları kirletip, canice çocukları katletti. o sinsi ordu ki müslümanların birleşmek için yaptıkları her hamlenin üzerine balyoz gibi demir yumruğunu indirdi.

diğer tarafta oturanlar, beyaz saraya, başbakanın eşini ziyarete gelen müslüman, tesettürlü bayanlar idi. emine erdoğan ve kızları... onların geldikleri yer yıkılan hilafet'in kalbiydi. geçmişte tüm ümmeti temsil eden ve tüm müslümanların bağlı olduğu bir merkez... orada bir halife bulunmaktaydı. müslümanların kıllarına dahi zarar gelmesine müsaade etmeyen bir halife, kafirin karşısında el pençe diz divan oturup sohbet etmeyi bırak, dünyanın hiçbir yerinde islam'a en ufak bir hakarete, küçük düşürmeye izin vermeyen bir halife... islam topraklarını peşkeş çekmeyen halife... müslümanlara her türlü zararı verip kanlarını emen kafirlere hediye dağıtmayan bir halife!

islam olmanın, müslüman olmanın ne olduğunu kavramamış oldukları, dahası dünya müslümanlarına önder olmanın sorumluluğunun nasıl yerine getirilmesi gerektiğini bilmedikleri aşinaydı.

bilselerdi kafirlerin müslümanlara karşı kinden başka bir şey hissedemeyeceklerini kavramış olup, ailecek onlarla aynı makamda oturup, şen şakrak sohbet edemezlerdi. bilselerdi müslümanların tek vücut gibi olmaları gerektiğini, müslümanların çoğunun acı çekiyor olmalarındaki en etkin başrol oyuncularının ellerini sıkamazlardı.

bir tarafta oturanlar, dünya genelinde müslümanların kıyımdan geçirilmelerine önderlik ediyor. diğer tarafta oturan, müslümanların sorumluluğunu üstlenmiş müslümanlar, bu canilere ziyarette bulunuyorlar.

ne yaman bir çelişkiydi o karede gördüklerim... ne garip bir tablo...

http://www.islamdevleti.org
devamını gör...
bir ülke ne kadar kepaze ve rezil duruma düşebilir?

delikanlı başbakanımız çıkıyor diyor ki, obama ile görüştüm fethullah gülen'i bize iade edecekler. sıcak bakıyorlar.

ertesi sabah. 24 saat bile geçmiyor. beyaz saray'dan yalanlama;

"bizim öyle bir açıklamamız ve görüşmemiz asla olmadı."

http://www.hurriyet.com.tr/...

ülkesini bu kadar küçük düşüren bir adamın peşinden giden yüzde 50'ye sesleniyorum,

desteklediğiniz adam buraya iman ediyor buraya! (gülenciler sevinmesin, hocaefendi'nin de imanı burasıdır)
devamını gör...
halkımıza göre hela. bunun 'resmi' olanına ne deniyor bilmiyorum. neyse.

ev mi saray mı? şimdi bu saatten sonra sarayı eve çevirisek olmaz hatta ayıp olur. beyaz ev deyince pek ağırlığı olmuyor. bizde resmi dairelere, kurumlara "ev" denmez "saray" denirdi. dedelerimizden kalma bir alışkanlık. adliye sarayı gibi. bundan olsa gerek "beyaz ev" dememişiz de "beyaz saray" demişiz.

devamını gör...
terörist bir saldırı ile yıkılması çok ses getirecek binadır. özgürlük heykeli ile birlikte abd nin sembolü binalardan biridir.

abd nin bir daha ki orta doğu seferine çıkmasına sebep olur mu bilinmez.
devamını gör...
şuanda bulunduğum mekan sakarya ili karasu ilçesinin en gözde mekanlarından birtanesidir, adını içerisinde ki herşeyin beyaz olmasına borçludur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.