bilgi içerikli tanımları eksileme timi

1 /
her yazdığının ille de onaylanması ya da beğenilmesi gerektiğini düşünen ve buradan hareketle eksi oy alınca ben kötü yazmadım onlar fesat diye düşünen, kendinde hiç yanlış aramayan yazarın var olduğunu düşündüğü tim. örnek olsun diye söylüyorum buradaki ilk iki tanıma eksiyi ben yapıştırdım. neden peki?? çünkü ilk cümleleriniz sözlük formatına uygun değil. adeta forumda yazıyor gibi yazmışsınız. ben de verdim eksiyi. sözlük formatına uygun düşen bilgi içerikli tanımlar da yanlış ya da eksik bilgi içerdikleri için de eksilenebilir.
Bilimsel bilgilerin bir özelliği de tartışmaya, reddedilmeye ve eleştirilmeye açık olmasıdır. Bilgi içerikli tanımda yer alan ifadeler argümanları ile okuyucuda kabul görmediyse ve dahi yanlış ise elbetteki eksi oydan nasibini alır. Bunda bir yanlışlık aramamak lazım. Meselenin doğası bu.
böyle bir güruh var. eksi oy verme saiklerini bir türlü anlayamadığım güruhtur. yani bilgiye ulaşımın artık çok kolay olduğu bir devirde kıskançlıkla da yorumlanamaz. sanırım mental problemleri olan insanlar bunlar. başka bir açıklama gelmiyor aklıma.