bilgisayarın uyku problemi yaşaması

1 /
uyku hijyeninden dem vurulması gereken problemli bilgisayar.

ekranında kendiliğinden welcome to the game yazmaya başlamıyorsa problem yok zira uykusuzluk sinir yapıyor biliyorsunuz...
hepimiz bazı dönemlerde uyku problemleri yaşıyoruz.

Uyku Problemi Doğal Yollarla Nasıl Çözülür?
1- Akşam Yemeği Saatlerini yani şarj saatlerini ve Porsiyonları Düzenleyin(zabaa gadar şarjda olmasın)
2- Uyku Rutinini Düzenleyin. Öyle olduk olmadık zamanlarda uyutmayın, olduk olmadık zamanlarda uyanık bırakmayın.
3-Egzersiz Yapmayı İhmal Etmeyin. Açma kapama hareketlerini yapın.
4-Uyuması İçin Uygun Bir Ortam Yarattığınıza Emin Olun. Masada uyutmaya kalkmayın, uyumaya müsait sıcaklıktaki bir odada, rahat yatakta uykuya alın.
5-Stresten uzak tutun. Manita triplerini bilgisayardan okumayın, sözlük tartışmalarını bilgisayar üstünden yapmayın.
oldukça enteresan bir durum. birkaç kere bilgisayarı uyku modunda bırakıp gitmeme rağmen döndüğümde uyanık halde buldum. normal şartlar altında dışarıdan fareye veya klavyeye müdahale olmadıkça böyle bir şey mümkün değil. olmamalı... art arda bunu yaşayınca tabi test etmek istedim. ve bilgisayarı uyku modunda bırakıp telefonla sözlükte takılmaya başladım. daha faydalı işlerle meşgul olsam evla idi tabi. her neyse. kısa bir süre sonra bir de ne göreyim hakikaten bilgisayar kendi kendine uyku modundan çıkmasın mı... hem şaşırdım hem de kızdım haliyle. cidden sinir bozucu. henüz bu duruma sebep olabilecek şeyleri ayrıntılı araştırmadım ama bence bill gates coin işinde iyi para olduğunu görüp benim gibi bilgisayarı gün boyu uyku modunda bekleyen kişilerin cihazlarıyla coin üretmeye yöneldi. malum çiplerin hiç de ucuz olmayacağı besbelli. dolayısıyla bana oldukça yerinde bir hamle gibi geldi. hem yakalansalar bile veri güvenliği için kriptolama yapıyoruz deyip de olaydan sıyrılma opsiyonları hep cepte.