bilinç eşiği

1 /
tanımlarını yenice keşfettiğim az ve öz yazan yazar.

verilen oylara misliyle karşılık verdiği mevzusu doğruymuş, hepsini okudum yalnız ben yanlış olmasın.

daha çok yazsın, daha çok okuyalım. keyifli sözlükler.

*
komşu olunacak yazar. kendisine getirilen hiçbir tabağı boş göndermediğine eminim. muhtemelen getirilenlerden daha güzel ikramlarla mukabelede bulunuyordur. zira onu ne zaman oylasam fazlasıyla karşılık veriyor. umarım ''senin oyuna mı kaldık?!!'' diyerek yapmıyodur bunu.*
dunya sözlüğün kıymetli bir yazarı iken dünya sözlüğün kıymetli bir dünyalı yazarı olmuş olan arkadaşımız.
başarılarının devamını diliyorum.
insan olmak bizatihi sansasyoneldir tanımıyla insanı ve hayatı heyecan verici muazzam bir (experience) deneyim olarak gördüğünü anlatması çok hoşuma gitmişti. Aynı heyecanı duyuyoruz: "hayatın baştan sona deneyimlerden oluştuğunu, aslında bütün yaşamın tek bir büyük deneyim.." olduğunu ise (#6955453) ne güzel ifade etmiş. (lütfen sesi açın ve evin uzak bir köşesinden dinleyin.) bencede bu hayat sahnesinde bu insan bedeni içinde özne olarak yaşadıklarımız ve yaşayacaklarımız bahsettiğiniz gibi heyecan verici ve muazzam. Tecrübe etmem gereken bir sonraki perdeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

-Kıymetli bir yazar.
Birkaç ay sonra, tam da manidar bir günde dönmüş sözlük semalarına, değerli meslektaş. Ne de güzel yazıyor. Artılamaya doyamıyoruz. Takibe devam. Daim olsun lütfen. *
#6889432

Aynı mantıkla hareket edince buzdolabını görmeden yaşamış insanların bile insanlık dışı yaşadığını farz etmek hatta bundan mutlak anlamda emin olmak gerekir.

Geçmiş kavimlerin hangi gerçeklik uzayında , hangi hakikat zemininde algıları olduğunu anlamadan tüm renk ve çeşitleriyle o medeniyetleri anlamak imkansız . Bugünün kelime ve kavramlarıyla eski insanları yargılamak saçma ve insafsız bir bakışaçısı olduğu kadar anakroniktir de.

Dünya sözlük yazarı.
#6852591 benliğe dair çok güzel bir tanım yazmış etraflıca, misaller ile izah ederek. çok beğendim. * maşallah!

tanım: iyi ki yazıyor dediklerimizden biri. tanımı da başlığı da bol olsun inşallah.