biliyor muydunuz

1 /
-çoğu kişinin türkiye kurulduğu zaman olduğunu düşündüğü bayrağımızın aslında 1389 yılında kosova savaşından sonra olduğunu biliyormuydunuz ?
-çoğu kişinin harf devrimi ile günlük lisanın türkçeye geçtiğini sanmasına rağmen aslında çok daha önceden osmanlı döneminde devletin resmi dilli olmasını biliyormuydunuz ?
Mavi renk beyni sakinleştiren hormonlar salgılar. Bu yüzden Facebook, Twitter, Skype, massageme, foursquare gibi uygulamalar mavi tonlarını kullanır.

Sanırım sakin bir insan olmamım temel nedeni mavisevdalısı olmammış.*
Tavsiye :

İftarınızı açtınız, biraz yemek yedikten sonra bi kaşık elma sirkesini az suyla karıştırıp içiniz efenim. Midenize asit yapıp sindirimi kolaylaştıırın ve de içeriğindeki malik asit ile de ağır metal detoksu olur imiş. Bak hele.
Pakistan'ın, 1960 darbesini gerçekleştiren cuntacılardan, Başbakan Adnan Menderes'i asmamaları için ricada bulunduğu ve Menderes'in idam edilmesi yerine Pakistan'a gönderilebileceğini bildirdiğini, cuntacıların ise Pakistan'ın bu isteğini reddettiğini biliyor muydunuz?

git
- filler zıplayamayan tek memelidir biliyor musunuz
+ he bidaa söle
- filler zıplayamayan tek memelidir.
+ bizim necmettin ayağını kırdı o da zıplayamıo bi yanlışlık olmasın?!
- .....
bu günkü türkiye büyük millet meclis'imizin atatürk tarafından dualarla, hatimlerle, kurbanlar kesilerek, tarikat şeyhlerinin dualarıyla açıldığını, ve hatta dini hassasiyetleri ile tanınan kazım karabekir'in bile tbmm açılışındaki dini söylemleri abartı bulduğunu biliyor muydunuz?