bir kadının en güzel hali

1 /
utangaç tavırlarıdır. kadınlığın kadınlığa has en cazibedar özelliği budur. kadınlar erkekleştikçe itici olurlar. çirkinleşirler. örneğin şu imajlara bürünen kadın; güçlü kadın - ayaklarının üzerinde duran kadın - sana mı soracamcı kadın - özgürüm benci kadın - egolu ve burnunun dikine giden kadın vs. evet bu kadınların bazıları çok çekici ve alımlı olabilir. ancak bu çekicilik evimin hanımı olsun tarzında erkeği çekmez, daha çok bu bi silksem motivasyonuyla yaparlar. ta ki silkinip kendine gelsin, öhm. evet böyleyken böyle.
Güzel hal ve hareketler deyince aklıma hanım sahabeler geliyor. Uhud günü rasul aleyhisselam’ın ‘o gün ne yana dönsem nesibe (r.a)’ı görüyordum’ demesi mesela. Rasul aleyhisselam, cebrail ile karşılaşmasında korku ile evine gittiği vakit, hz. Hatice annemizin ‘korkma ey muhammed, Allah seni zayi etmeyecektir’ diyerek onu ferahlatması gibi mesela.

Onlar çok başkaydı, ümmete ve insanlığa örnek ve öncüydüler. Allah onlardan razı olsun.
0-8 yaş arası. Ondan sonra çeşitli sorumlulukların altına girip orada kalıyorlar. Erkekler için de geçerli bu. Özellikle bekar ve çalışan erkekler için.