Bir muhafazakar olarak AKP'yi eleştirmek

1 /
Gayet tabii eleştirilebilir..
Karar gazetesi yazarlari gibi değil.
Chp toplantısına katılmışlar beğenmişler zaten muhafazakar kitleyle helallesmisler üstüne de hiç chpden görmedikleri düzeyde vizyon görmüşler filan ..
Jeremy rifkin gibi acemoglu gibi imf nin sovalyelerini beğenmişler filan..
Muhafazakar libos tanımının içini dolduran bu heyula kadro değer yargıları neredeyse sıfıra yakın düzeyden yorum yapmaya devam ediyorlar..
Tabii abileri Taha Akyol gibi tasgetiren gibi..
Mustafa karaalioglu vb kadro muhafazakar liboslugun (ne demekse) derinliklerinde sarhoş yazılar yazmaya devam ediyorlar..
Kırk yıllık kemalist sol muhalif yazarlar bile amerikan valisi gibi arzı endam edecek yeni kemal dervisleri yerden yere vurdular..
Atatürkle sorunu olan ermeni soykırımını tanıyan hdp ile ittifak etmekten çekinmeyen bir dönemin akpsi sayılacak eski politikaları yeni diye yutturmaya çalışıyorlar.
Dediğim gibi partiler eleştirilir prensipleri kurulus felsefeleri varlık nedenleri dönemsel olarak değişir normal olması gereken de budur ama konu turkiye olunca bütün kavgalar eskidir..
Hiçbiri ötekini affedemeyecek şekilde bina olunmuş bunca yıl..
Okuma yazma bilmeyen bir alevi dede nasıl 60 yıldır chpye oy veriyorsa şimdi de vermeye devam edecek..
Kişiler yöneticiler prensipler felsefeden uzaklaşmalar filan hiçbiri kar değil..
Akp aslında yerleşik düzenin tek partisine karşı alternatif parti kıvamına gelmistir. Sağın ve muhafazakar kesimin her 10 yılda bir öne çıkan partisini (dp dyp anap mhp milli selamet refah gibi) tanklarla asker cizmeleriyle edilmiştir. Akp aslında biraz da tepki oylarının merkezini oluşturuyor..
Nasıl ki 2010 chpsi eski chp gibi değilse bile 2002 2012 akpsi de degisim ve donusumlere ugradigi halde rağbet görmesi hep bu tecrübe edilmiş siyasi askeri müdahaleler hikayelerine üzerinedir..
Keşke normal bir ülkede sadece güncel koşullarda dersine iyi çalışmış vizyonu olan ve bunu anlatabilen partilerle devam edebilseydik.


Tabii ki reis'i de kapsıyor.
Öyle bir hava estirdiler ki insanlar bir ''acaba?'' oluyor. demese de fetöcü mü chp'li mi falan gibi bir düşünceye bürünüyorlar. Bana saadetli göndermesi çok olmuştur. saadet'e kurban olun ama ben hiç bir şeyci değilim, hele siyasi partiler...