bir yazara kızıp sözlüğü terk etmek

1 /
Kolaya kaçmanın yanında tam olarak kaçmaktır. Kişinin kendi haklarına ve hürriyetine dair fikriyatının zayıflığından ileri gelendir. Kimse buranın sahibi ya da burada yüksek mertebede söz hakkına sahip değil. Birkaç gerzek dallamalar kafasına göre linç grubu oluşturup size saldırıyor diye buradan gitmeyi istemek en doğal hakkınız olmasına rağmen bu kaçtığınız geleceğini kapatmıyor.

İnsanlarla insan gibi anlaşabilmek zor zanaat. Hem de insanla düşünsene... Çoğu insan konuşma özürlü ve söylemek yerine söylenme prensibini benimsiyor. Dedikodu, arkadan konuşma, sinsi sinsi laf taşıma gibi basit işleri bambasit insanlar yapar. Ve siz vasatın bile altında olan bir insana kızıp gidiyorsanız üzgünüm ama benzer şekilde vasat bir karaktersinizdir. Tercih elbette insanın ama kendi tercihine onurunla bir duruş göstermek varken çocuk gibi ağlamak çocukluk göstergesi değil de nedir?
Sözlüğün boş bir yer olduğunu görmüş ve sonrasında da kendisine saldıranlar bardağı taşırmıştır. 1 haftadan beri buradayım, güya sözlüğün üçte ikisi bilgi ile kaplıydı. Bilgilenelim, feyz alalım dedik ama 1 haftadan beri üstteki başlıklar;
Seks, karşı cinsle ilk tanışmada evlilik teklif etmek, hemcinse evlilik teklif etmek, kız istemeye aşiret halinde gitmek, alternatif intihar yöntemleri vs. Tamamen çöp başlıklar..
Biri de bana çatsa da ben de gitsem...