bir yazarın tüm tanımlarını okumak ve ezberlemek

1 /
Saplantılı bir durumdur. Hadi okudun okudun ezberlemek nedir? Kimseyi bu kadar fazla sevip önemsemeyin hiç bir getirisi olmadığı gibi götürecekleri çok olur.
ezberlemedim ama daha önce bir tanımda (#7000595) bahsettiğim ve tanışınca sözlükte yazar olduğunu öğrendiğim kişiden evlilik teklifi aldığımda bir gece oturup nerdeyse tüm tanımlarını okumuştum. malumunuz günlüğe yazıyormuş gibi kullanıyoruz buraları. işime yaradı açıkçası. falsolu bir şeyi çıkmamıştı. bütün tanımları gayet düzgün, artılanası, hatta birazcık duygusal bir torpille ayakta alkışlanası, şapka çıkarılası ve meksika dalgası yapılası tanımlardı. ehe.
seviyorsan git konuş bencenin ezberle bence versiyonudur.

sapkınlık, takıntılı olma hali ile akraba olması an meselesidir.

-beş gün önce çay başlığında pictorem ile sütlü yeşil çay içtik demişsin ama pazar günü başlığına da hiç evden çıkmadım, iyi ki çıkmamışım mızrabımda ızdırap kargomu getirdi yazmışsın. beş gün önce pazardı bir kere tamam mı.

+ney?

-aynı şeyi halis'in millet bahçesi başlığında da söylemişsin.

+ne demişim?

-kargomdan yeşil çay çıktı ama sütü mahilas getirdi demişsin.

+süt mü getirmişler anlamadım?

-ben de onu diyorum. ana kuzusu tanımında da sözde sütü endoplasmik bir kulum sağıyor, leonardo dkabrio kaynatıyor, imera fera'da kaymağını yiyor.

+çaya ne oldu?

-onu da sükse nur'a sor; tavşan kanı çay nasıl demlenir başlığını forum etmişsiniz!
seri artılamak ve favlamak yeterli olacağından gereksiz harekettir.
(ben kendi tanımlarımı unutuyorum başkasının tanımını neden ezberleyim ha nedeeeen.)
Yapmış olduğum bir eylemdir. Her tanım bir detay, her detay bir puzzle'ın parçasıdır. Yalnızca beğenilen ve keyifle takip edilen yazar için yapılması gerekir zira sonunda beyin yakmakla sonuçlanabilir bir hadisedir.