bir yazılımcı ile evlenmek

1 /
valla şu altta yazan asosyal iletişim becerileri düşük göbekli gözleri ilerlemiş gece uyumayıp milleti klavye sesi ile uğraştıran gibi sözlere karşı çıkmak isterdim ama hepsi bende var bakmayın bu sözlükte bülbül gibi şakıyıp pokemon tanımları girdiğime gerçek hayatta yazılımcılar dışında çok az arkadaşım var. biz yazılımcılar kendi aramızda çok iyi anlaşıyoruz hayatlarımız birbirine benzer ama dışarıya çıkınca kendimiz gibi olmayanların yanında çok boş bakabiliyoruz hayata.
Haklarında bilinen yanlışları düzeltmeye geldim. Dünyanın en zevksiz insanlarıdır bunlar. Konuşmazlar, yemezler, içmezler, asosyaldirler, hiçbir hobileri yoktur ve de siz düşünseniz dahi onlar aile kurmayı tahüyyül edemezler, gibi gibi uzaar gider bu liste. he bu insanların (yani lafın gelişi insan dedik ama robot daha doğru bir tabir olabilirdi) sevdikleri, mutlu oldukları hiç mi bir şey yok derseniz hemen o kısıma geçelim.

Öyle bir ton şey sıralayacağımı beklemiyorsunuzdur umarım çünkü çok temel şeyler söyleyeceğim, zaten fazlası da olamaz ya neyse. Öncelikle internet bağlantısı olan bilgisayarını, klavyesini, mümkünse ikinci monitörünü eksik etmezseniz onları dünyanın en mutlu insanı yaparsınız. Bitti bu kadardı. Artık o kendi başının çaresine bakacaktır. Şimdi diyeceksiniz ki telefon, belki üçüncü monitör, ne bileyim başka aksesuarlar da gerekmez mi, gerekmez efendim çünkü elindekiler ile onları alacak şartları oluşturma yetenekleri bulunmaktadır.

Şimdi gelelim başlık ile alakalı olan kısma evlilik, olaki böyle bir hata yaptınız öncelikle geçmiş olsun diyerek söze başlamak isterim. Çok kısa maddeler halinde birkaç hususa değinecek olursam;

- Bu insanlar romantik kelimesini bu (72 6f 6d 61 6e 74 69 6b) veya (01110010 01101111 01101101 01100001 01101110 01110100 01101001 01101011) bu şekilde bildiklerinden yani bilmediklerinden dolayı onlardan sizi mutlu edecek bir sürpriz beklemeyin derim.

- İletişim problemlerine karşı hazırlıklı olmanızı şiddetle tavsiye ederim.

- Size bir bilgisayarmışçasına komutlar verecektir muhakkak, bunları görmezden gelmeniz hem onun hem de sizin açınızdan iyi olacaktır.

- Ev işleri, bu kısmı hiç konuşmaya gerek yok, hayatlarında böyle bir şeye bulaştıklarını hiç zannetmem. Bu işleri ya kendiniz halledeceksiniz yahut bir yardımcı ile işi çözebilirsiniz.

edit: en önemli maddelerden birisini atladım, uyku problemleri. Kendi klavyelerinin sesini kayıt kalitesi yüksek bir cihaz ile kaydedip geceleri dinleterek uyutabilirsiniz. Ancak kendi klavye seslerinin olması önemli bir nokta.

Bu maddeler tabii ki uzatılabilir ancak sanıyorum verilmek istenen mesaj yerine ulaştı, Pişmanlık.**
yazılımcı olan er kişi ise hanım kızımız gecenin bir vakti tak tuk seslere, ani çıkan krizlerden dolayı kocanın apar topar evden çıkmasına veya bilgisayar başına geçmesine, bazen bilgisayara gömülüp hiçbir şey duymamasına katlanacak demektir. bununla birlikte "bilgisayar çöktü format atar mısın", "telefon açılmıyor düzeltebilir misin", "şöyle bir teknik olaydan bahsediyorlar fikrin nedir" diyebileceği birisi olması demektir. bir de kilolu, sivilceli yazılımcı sayısı 5-6'da bir. geri kalanı senden benden fit insanlar. ayrıca gayet sosyaller. habire balığa giden mi dersin, her hafta müzik dersi alıp bateri/gitar çalan mı dersin, her gün spora giden mi dersin ne ararsan var. herkes bir değil.
İyi bir yazilimcının tipi hiç şaşmaz, sürekli oturmaktan kocaman olmuş, sivilceli bir popo, dereceleri ilerlemiş gözlük, tombik yer yer sivilceli yanaklar, ekstrem derecede asosyallik, iyi yazılımcıların çoğu programcılık çıkışlı bu arada, yaptığı espriler ve kurduğu cümlelerden hiçbir şey anlamazsin, çünkü onun sanal ortamda kurduğu bir habitatı var ve o ortam sana çok uzak, bir de sürekli random atarlar, yine de sen bilirsin.