bir zengin itemi olarak piyano

1 /
onu almayıp koca ekran led televizyonu, playstation gibi birtakım şeyleri alan vatandaşlarımız da o zaman zengindir demektir, zira zenginlik dediğiniz şeyler sadece kültür içeren ögeler dışında teknolojik ürünleride kapsar. şöyle düşünün, bir televizyon bana göre bir yatırım değildir ama piyano, keman, gitar gibi müzik enstrumanların yetişkinlerin ve çocukların üzerinde olumlu etkileri bilinir. birisi aptallaştırırken biri iyileştiriyor, hayatta bir ritmin olduğunu öğretiyor, duygulara hitap ediyor, el, kulak becerileri ilerletiyor. hem konsantrasyon bozukluğu yaşayan ve ruhsal bunalımlarda olan insanlar üzerinde de olumlu etkileri vardır*
Bende var..üstelik 150 yıllık..

Lakin hiç de zengin değilim..

Oğluma doğumgünü hediyesi olarak almıştım..

Letgo da dünya kadar var.. hem de çok uygun fiyatlara..

Elektrikli piyanolar bile daha pahalı..
Aslında Rusya'da kiralık ev ararken cok sık karşılaşılan item. Zira Sovyetler döneminde kapitalislerle kapışmak için bu tarz yüksek kültür öğeleri halka yayılmıştır. Ve o dönemden kalan bir sürü piyano hala evlerde duruyor. Hatta bir çoğu bedavaya satılığa çıkartılıyor ki evinde yer açılsın. Zira Rusya'da ortalama bir ev 40 metrekaredir.
ama böyle duvara dayanan duvar tipi olmayacak, böyle kuyruklu akustik piyanolardan. zaten ondan bir tane edindiyseniz, onu koyabilecek eşek kadar bir salonunuz var demektir. hatta bazen onun ayrı odası vardır. evin şımarık kızına haftada üç gün o koca salonda piyano dersi veren 50 yaş üstü rus bir teyze gelir. o sırada evin sakinlerinin oturabileceği başka salonlar da vardır. bir de onların akustikleri, akorları bozulmasın diye, sadece onların taşımacılığını yapan özel şirketler var, onu öyle evden eve nakliye ile taşımazsınız.