birini hayatından tamamen çıkarmak

1 /
birini hayatından tamamen çıkarmak cümlesindeki birinin belli bir süre yer aldığı hayatta bıraktığı etkileri hatta varlığını kabul etmemektir. İnsan, hayatında ayak izleri olan birini hayatından istese bile tamamen çıkaramaz.

Birini hayatından tamamen çıkarmayı istemek bunun için uğraşmak gerçeklerden kaçıştır.
Asla asla asla yapamadığımdır. Bana istediği kadar zarar versin bir şekilde hâlâ iletişim kuruyorum o kişiyle. Neden böyle oluyor bilmiyorum ama hiç hayatıma girmemiş gibi davranamıyorum.
hiç kimsenin yokluğu ile hayat yok olmaz. biraz kurtlar vadisi ağzıyla konuşmak gerekirse senin varlığınla mı doğdum ki yokluğunla öleyim. gidenin arkasından ağlamayacaksın güle güle diyeceksin yol vereceksin ki gelenlere yol veresin ve hoş geldin diyesin. hayat devam ediyor. giden gitmiştir gittiği an bitmiştir. şaka lan şaka gerçekten değerli biri ise bi ayağın kesilmiş gibi olur vala. hatta ara sıra ayağın var zannedersin kaşımaya çalışırsın ama bi bakmışsın ayak yok. biraz işkence çekersin sonra işkenceye alışırsın sonra "ne salakmışım boşuna işkence çekmişim" dersin. en nihayetinde unutulur gider her şey ..
zor bir süreç..
insanın sadece "kararlı" olması bazen yetmez bunu gerçekleştirmek için..
şahsen ne kadar kararlı olursam olayım yaşanan "iyi ki"ler için, hatır için bunu gerçekleştiremem..
tabi sonrasında doğal olarak hayattan çıkarılan ben oluyorum; o ayrı.. *
ona bunun nedenini açıklamanızı gerektirir. öyle ki günün birinde kuyruğunuzu kıstırıp dönmeye çalıştığınızda kapıyı aralık bulabilesiniz. bunu hayatımda bir kere yaşadım. ortada hiçbir şey yokken durup dururken sevdiğimi düşündüğüm bir arkadaşım tarafından kendisinden uzaklaştırıldım. güzel oldu, öğretici oldu. hayatımda ilk kez bir insana karşı güvenimi kaybettim, kendisine karşıydı. sonra dönmek istedi lakin artık kapılar sürrrmeliydi...
fiziksel bedenle alakalı bir durum değildir. bazen ölen bir kişiyi bile yaşatırsın hep yanıbaşında. kalbinde hatıralarında. bazen de hep yakınında olan insanı fark etmezsin bile. hem git deyince gitmez, gel deyince gelmez insanlar.
Kastedilen şey ince iş ise hiç kendinizi boşa yormayın. Çünkü onun tedavisi grip gibidir. İlaçla 7 gün, yatarak bir hafta mantığı yani. Psikolog, destek, köstek yaş ayak. Yakacak, yıkacak ve günü geldiğinde tıpış tıpış gidecek.