birisini sevmediğini belli etmek

1 /
kimi sevip, kimi sevmediğimi karşı taraf hemen anlar.çünkü net bir şekilde belli ederim.
sevmek değil güZel olan ve mecburi olan
Sevmemek de kötü değil
kötü olan gerçek olanı yansıtmayıp
oynamak
en korktuğum insan tipi.
insana yapılacak en kötü şeylerden biride ona boşuna umut vermektir. sevmiyorsun ama seviyormuş gibi gösteriyorsun. bu iki insan içinde zülümdür. sevmiyorsan net belli edeceksin karşındakini de düşüneceksin yani. umut insanı köle yapar. ona tapar ondan ekmek bekler...
yapay ilişkilerden uzak duran insan davranışıdır. tam aksi olan, sevilmeyen kişiye karşı sevgi pıtırcığı minvalinde tavırlar sergileyenlerin yanında takdir edilesidir.
tabii bu durum zorunlu ilişkiler için geçerli olmayabilir. zorunlu ilişkilerde ortayı bulmak icap edebilir.
yaptığım ama yapamadığım şey. birisini sevmediysem o insandan bana göre bariz bir şekilde uzak duruyorum. çok fazla muhabbet etmiyorum, şakaları genelde komik olmadığı için gülmek yerine tebessüm ediyorum, pek ilgilenmiyorum yani. ancak nedense ben "çok mu soğuk davranıyorum acaba? ayıp oluyor artık." diye düşünürken onlar bunu anlamıyor pek. ilginç yani.
Belli edilmesine gerek olmadığını düşünüyorum, büyük ihtimalle o da sizi sevmiyordur. Sizi bağlayan çıkar ilişkisini başka bir kişi ile kurabilir ve o kişiye artık ihtiyacınız olmadığını gösterirseniz o da aynı çıkar ilişkilerini başkaları ile kurmayı tercih edecektir. Yok ille seviyorum diyorsa açık bir şekilde posta koymanıza rağmen, sevmiyordur orada farklı psikolojik saplantılı bir durum söz konusu olabilir.