biriyle iletişimi kesme nedenleri

1 /
Bir faydasının kalmaması. Tüm ilişkiler temelde faydaya dayanıyor. En toksik ve hastalıklı ilişkilerde bile bir fayfa unsuru gözlemleyebilirsiniz. Fayda tükendiği anda gönderilmek üzere postalanır kişiler ve bunun kötü olduğunu düşünmeyin. İnsan ilişkilerinde zarar vermeyecek derecede, kişinin kendisini koruyacağı ve geliştireceği ölçüde bencillik ve faydacılık iyi bir şey, tamamen desteklenmeli. .
Gündemde sürekli canlı gördüğüm başlık. Oh be yalnız değilim hissi yaratıyor özellikle bazı tanımlar ve tanımlarda geçen bitiş süreçleri.
Bu dünyada ne fani ki dostluk, arkadaşlık da fani olmasın. Çok da üzülmemek gerek desek de insan üzülüyor.
Ez cümle başlığa gelirsek; ilişkiyi kesip bitirmek de güçlü bir karakter ya da kararını rahatça ortaya koyma özgüveni ile alakalı olduğu için bunu yapabilenleri tebrik etmek lazım. Benim gibi bu gücü kendin de göremeyenler de ufacık ellerini allah babaya açıp bir vesile göndermesini dilerler, bazen de o vesile şıp diye gelir. Demek ki her şeyin bir zamanı var.
İki tip insan var ; arayışta olan ve aranan. Bizde belasını arayana “aranıyorsun” derler.

Arayışta olan kişiye destek olmak gerekir , Aranan kişiye de nasihat etmek. Arayıştaki kişi aranmaya başlarsa elveda. O artık rezonansa girmiştir ve onu ancak bela paklar.

Üniversiteden bir arkadaşım var şu sıralar aranıyor. Gerçek karakterini göstermeye başladı. Bakalım ne zaman patlayacak.
arkadaş çevresi için;
zamanla durumlar, fikirlerimiz, ilgi alanlarımız, muhitimiz, çevremiz değişiyor
onlarınkide değişince, kesişen kümelerin boşluğunda ortaya çıkan boşluk
ne diyelim, Allah daha iyileriyle karşılaştırsın.
Bazen de çok özel kriterler barındırmayan veya ulvi olması gerekmeyen sebeplerdir.
Kişi sizin hayatınızda fazlaca yer kaplamaz, siz de iletişime geçme ihtiyacı hissetmezsiniz. Olmasa da olurdur yani. Bu kadar.