bitcoin

1 /
elon musk'ın kırık kalp emojili tweet'i nedeniyle değeri 39 bin $'dan 36 bin $'a düşen kripto.
(gerçekten 1 tweet nedeniyle mi oluyor? adama manipüle ediyor diyorlar. adam manipüle etmiyor ki siz manipüle oluyorsunuz. 1 tweet'e de manipüle olmayın)

git

bu da artçı tweet'i
git
Çok düşündüm zamanında bu kadar insan oynuyor bende bir miktar bağlayım dedim ancak sonrasına mantıklı gelmedi ne kazandım ne kaybettim kafam rahat en azından.
zengin olanlarının hepsinin de dünya sözlükte toplaştığı coin.
hepsi de icat olduğu günün ertesi sabahı alıp, hiç satmadan bugüne kadar beklemişler maaşallah.
belki de içlerinden biri icat etmiştir kim bilir.
bitcoin üçüncü defa çöküş trendine girdi. her seferinde ya bakın nasıl bitti deniyor. geçenlerde uzun süredir coinlerle ilgilenen bir arkadaşım 2017 çöküşünde bazı bitcoin maksimalistleri bile acaba deneyin sonuna mı geldik demeye başlamışlardı demişti. ben hala bitcoin muhteşem diyen birisi değilim ama hem maksimalistleri hem dolandırıcılık diyenleri aşırı buluyorum. daha düşünce alıp bekleyeceksin. benim bitcoin'i ilk duymuşluğum eski ama o zaman küçüktüm ve hiç param yoktu.
2016 yılında piyasaya girdiğimde biraz da ne olduğunu bilmeden bir kaç borsada hesap açmıştım. Bunlardan birinde 100 dolar karşılığı bitcoin aldım. Lakin sonrasında binance ve cex e ağırlık verdiğimden yatırdığım 100 doları unutmuşum. Geçenlerde fark ettim. Benim 100 dolar olmuş 4000. Söyleyeceklerim bu kadar.
İlk başta kurulu düzene karşı bir manifesto, bir baş kaldırı şeklinde çıkmış olsa da; kapitalist düzen içerisinde manipülatif hale getirilerek amacından saptırılmıştır. Evet dijital paraya geçilecek, ama emin olun bu bitcoin olmayacaktır. Evet bitcoin gibi merkeziyetsiz para birimi hakim olursa, çok şaşırırır. Hatta bu kapitalizmin yıkılması demektir.