biz ayrı dünyaların insanlarıyız

1 /
bir arkadaşım vardı, askerlik görevimi ifa ettiğim çarli birliğinde. kendisine babası ile ilgili soru sorulduğunda, bu cevabı verirdi. çünkü babası vefat etmişti. durumu böyle anlatıyordu.
Hakkaten.
Var böyle bir şey.
Zaman geçtikçe iyi ki retro var kıvamına da gelirsiniz. Galaksiler filan. Aynı dünyada olmanızı düşünme fikri bir müddet sonra tiksinç gelir, silkelenirsiniz.

Ayrı dünyalar bazı insanlar için nimettir.
ilişkide senkron sorunu yaşayan tarafın öne sürdüğü ayrılık sebebidir. terk edilen tarafın bu galaktik sorunun giderilmesi için çalışmalara başlaması kaçınılmazdır.

ilk çözüm kolay olandır: madem dünyalarımız ayrıydı, biz nasıl iletişim kurduk, diye isyan eden mağdur kişi j.r.r.tolkien amcanın kurduğu orta dünya'da buluşacaklarını hayal edebilir. evet bunu yalnızca hayal edebilir. *

ikinci çözüm zor olandır: madem ayrı dünyalardayız, senin dünyana transfer olacağım, diye hırs yapan mağdur kişi çalışır çabalarsa terk edenin dünyasına gidebilir. fakat maddi ya da manevi mutasyona uğradığından eskisi gibi olamaz artık. hem terk eden eleman sürekli dünya değiştirmekte olduğundan mağdur kişi ona yetişemeyebilir bile.

hasılı çözüm falan da yoktur ortada. ayrı dünyalar demişse biri, o dünyalı bile değildir, uzay boşluğunda sallandırılmalıdır * ölüm onu alana dek...

karşı taraftan gelen teklifi kibarca reddetme yöntemlerinden en populer olanıdır .
yahut sevgili kişisinden ayrılmak için en geçerli nedenlerden de olabilir ;

- tuğberk bu ilişkinin sonunu göremiyorum , biz ayrı dünyaların insanlarıyız *
* hönk ?!?